Vrcholí druhý ročník série Prezentací středních škol a zaměstnavatelů. Kromě studijních oborů představí i volná pracovní místa v regionu.

 

11. a 12. listopadu vyvrcholí v Hradci Králové druhý ročník Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, kterou pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a Královéhradecký kraj. Akce se během podzimu koná v pěti městech. Série přehlídek zajímavých studijních oborů odstartovala v Náchodě, pokračovala v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a Jičíně. Prezentace si klade za cíl představit zajímavé studijní obory přímo žákům devátých tříd a jejich rodičům. Na rozdíl od prvního ročníku je letos v rámci akce zařazen i veletrh pracovních příležitostí.

Místo konání:

Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS,

Eliščino nábřeží 375, Hradec Králové

 

Program akce:

11.11. 09:00 slavnostní zahájení

11.11. 09:00 – 18.00 hod.

12.11. 08:00 – 12:00 hod.

 

Doprovodné akce:

11.11.  9.30 – 14.30 – soutěž Talenty pro firmy  „T- profi“

11.11.  15.00 – slavnostní předání ocenění Firma škole, Škola firmě 2016

 

Živá diskuze žáků, rodičů i absolventů se školami a firmami je základ

Zatímco v loňském roce hledali na Prezentacích středních škol a zaměstnavatelů inspiraci zejména žáci devátých tříd a jejich rodiče, kteří stáli před volbou střední školy, letos se pořadatelé rozhodli rozšířit program a zaměřit se i na čerstvé absolventy, kteří mají často problém najít vhodné startovací zaměstnání.

„Prezentace propojuje střední školy, firmy z regionu, žáky devátých tříd a jejich rodiče a nově i absolventy. Považujeme za klíčové, aby se zástupci všech těchto skupin měli možnost setkat a těžit z takových setkání to nejlepší. Těší nás, že po loňském úspěšném prvním ročníku se letos hlásí stále více středních škol, které chtějí využít zajímavé příležitosti, jak představit žákům, jaké obory, třeba i ty méně obvyklé, nebo ty, které jsou dnes trochu opomíjené, u nich mohou studovat. Rozhodli jsme se také oslovit zaměstnavatele v regionu s tím, že v rámci přehlídky budou moci hledat přímo nové zaměstnance,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Prezentace reaguje na aktuální výzvy, myšlenka podpořit potřebné obory zůstává

I přes to, že se pořadatelé rozhodli rozšířit program chystaných akcí, základní cíl akce zůstává stejný. Prezentace se snaží ukázat, v jakých oborech je v současnosti na trhu nedostatek kvalifikovaných absolventů a jakým směrem je tedy vhodné se při výběru střední školy orientovat.

„Naším cílem je usnadnit práci rodičům a žákům devátých tříd při tak zásadním kroku, jakým výběr střední školy je. Chceme jim ukázat, jak pestrá nabídka studijních oborů v našem kraji existuje a že se nemusí obávat těch, které by si sami napoprvé třeba nevybrali. Zejména technické obory mohou být těmi, které žáky v budoucnu dobře zabezpečí, i když na prahu středoškolských studií mají co do volby oboru často jiné preference,“ komentuje Radek Zelenka z Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Přehlídku příležitostí doplní předání ocenění i hledání talentů

V loňském roce se akce zúčastnilo 106 škol a 48 firem, z nichž byly v rámci doprovodného programu oceněny ty, které nejlépe spolupracují se středními školami v kraji. Stejné ocenění – Škola firmě a Firma škole, bude předáno nejlépe spolupracujícím školám a firmám i letos. Mimo to přibude v programu i soutěž Talenty pro firmy, kde týmy složené ze zástupců firem, škol i žáků budou zápolit ve skládání tradiční polytechnické stavebnice.

Podrobné informace najdete na: www.vybiramstredni.cz

 

Těšíme se na Vás.

 Tým KHK KHK

Finanční správa - elektronické evidence tržeb

Finanční správa apeluje na podnikatele, aby neodkládali podání žádosti o autentizační údaje na poslední chvíli. Do startu elektronické evidence tržeb zbývá již jen 24 pracovních dní. Podnikatelům ve stravovacích a ubytovacích službách vznikne povinnost evidovat tržby již 1. prosince 2016. Před první evidovanou tržbou je však nutné požádat správce daně o autentizační údaje.

Více informací v

, nebo na adrese: http://intranet2700.fs.mfcr.cz/stranka.aspx?menu=1&page=183

Starosta diskutoval s rychnovskými podnikateli o rozpočtu

Starosta diskutoval s rychnovskými podnikateli o rozpočtu, rekonstrukcích i plánech, pozitivech i negativech spojených s rozvojem průmyslové zóny Lipovka – Kvasiny

Ve středu 25. května 2016 se ve velké zasedací místnosti městského úřadu  v Rychnově nad Kněžnou sešly k debatě se starostou města

Ilustrační foto

Janem Skořepou tři desítky místních podnikatelů. Program setkání byl zajímavý, diskutována byla velká řada témat, která místní zajímají, ale i trápí. Nechyběl ani široký prostor na dotazy.

Za město Rychnov nad Kněžnou se akce zúčastnili starosta Jan Skořepa, místostarostka Jana Drejslová a radní Ivana Skřítecká, za pořádající Krajskou hospodářskou komoru Petra Matějíčková, ředitelka jednatelství Rychnov nad Kněžnou a Jitka Bartošová, členka představenstva.

Obchvat města i plánované investice
Po zahájení setkání ředitelkou rychnovského jednatelství Petrou Matějíčkovou se starosta města Jan Skořepa postupně v diskuzi s přítomnými věnoval několika tématům. Podnikatele informoval o realizovaných i plánovaných rekonstrukcích v intravilánu obce. Konkrétně o rekonstrukci vodovodu a plánu opravy hlavní komunikace v Lipovce, plánovaném vybudování ¾ kilometru tak potřebného chodníku podél hlavní silnice v Lokotě, výstavbě nového sociálního domu a budování nového dětského hřiště v zámeckém parku, výměně umělého trávníku na fotbalovém stadionu, zahájení II. etapy opravy ulice Havlíčkovi a v neposlední řadě opravě vnitřních prostor Společenského centra. Zmínil stav a rozvoj průmyslové zóny kolem závodu Škoda Auto a.s. v Kvasinách a s tím spojený obchvat Rychnova nad Kněžnou, rekonstrukci nemocnice ve výši cca 300 mil. Kč a rekonstrukci a nové zařízení místní průmyslové školy ve výši cca 140 mil. Kč. Starosta uzavřel svůj vstup, doplňovaný místostarostkou, informací o jednáních k plánované výstavbě bytových domů v Rychnově nad Kněžnou.

Podnikatele zajímalo, jak města spolupracují v rámci aktivit pro rozvoj a potřeby území
„Setkání podnikatelů s představiteli měst organizujeme pravidelně v jednotlivých městech našich jednatelství. Rychnovské zajímalo především to, kudy přesně povede obchvat Rychnova a která z navrhovaných variant bude realizována, a jak dokážou města spolupracovat při tak prudkém rozvoji území a s tím spojených specifických potřeb a problémů. Doufám, že setkání bylo pro všechny zúčastněné příjemným a hlavně přínosným odpolednem a podnikatelé se budou i nadále setkávat na našich akcích, které na Rychnovsku pořádáme,“ komentuje setkání ředitelka jednatelství Rychnov nad Kněžnou Petra Matějíčková z Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

V Náchodě se rozdávaly ceny nejlepším firmám

Náchod – Ocenění nazvané Firma roku Náchodska 2015 iniciovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Úspěšným prvním ročníkem chce zahájit novou tradici v regionu.

Celkem pět firem získalo v pátek 29. dubna v Náchodě ocenění s názvem Firma roku Náchodska 2015. Firmy byly rozděleny do pěti kategorií: fyzická osoba, firma do 50 zaměstnanců, společnost do 250 zaměstnanců a společnost nad 250 zaměstnanců. V první kategorii si převzala ocenění malá chráněná dílna Jiří Ansorge – ANTEX z Červeného Kostelce, v kategorii do 50 zaměstnanců byla oceněna náchodská společnost SAVAGE COMPANY s.r.o., která vydává regionální časopis Náchodský SWING. V kategorii do 250 zaměstnanců získala ocenění firma na výrobu transformátorů Bohemia-Trafo s.r.o. působící v Novém Městě nad Metují. V kategorii s největším počtem zaměstnanců dostal ocenění tradiční český výrobce žakárových tkanin VEBA a.s. Textilní závody Broumov. Speciální Cenu starosty města Náchod obdržela společnost CDS s.r.o. Náchod působící na trhu dopravy a logistiky.

„Máme v regionu řadu významných firem, které přes geografickou nevýhodu na okraji republiky dokážou nabídnout pracovní místa pro místní občany. Jsme rádi, že můžeme alespoň některé z nich ocenit, i když by si to zasloužila řada dalších,“ vyjádřil se člen představenstva Krajské hospodářské komory KHK Radek Jakubský.

Slavnostní večer, jímž provázela moderátorka Daniela Písařovicová, podpořilo také několik osobností. Byl mezi nimi například Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a náchodský zastupitel, Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje a senátor, Soňa Marková, místopředsedkyně Zdravotního výboru Poslanecké sněmovny ČR a náchodská zastupitelka, Jan Birke, starosta města Náchod a poslanec Parlamentu ČR a dále osobnosti zastupující polské hospodářské komory a polské firmy. Kulturní program mezi vyhlášením jednotlivých kategorií obstaral zpěvák Bohuš Matuš a houslistka Nika.

Krajská hospodářská komora KHK chce s oceňováním živnostníků a firem v Náchodě pokračovat i v dalších letech. „Rádi bychom, aby se nám do příštího ročníku přihlásilo ještě více firem a aby snad i díky tomuto ocenění získali nové zaměstnance, zakázky a aby byli i nadále stabilními zaměstnavateli,“dodal za hospodářskou komoru Radek Jakubský.

Tým Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje

« leden 2017 » loading...
Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Čt 26

Seminář Moderní trendy v marketingu

26. leden / 9:00 - 11:00

Partneři