Starosta diskutoval s rychnovskými podnikateli o rozpočtu

Starosta diskutoval s rychnovskými podnikateli o rozpočtu, rekonstrukcích i plánech, pozitivech i negativech spojených s rozvojem průmyslové zóny Lipovka – Kvasiny

Ve středu 25. května 2016 se ve velké zasedací místnosti městského úřadu  v Rychnově nad Kněžnou sešly k debatě se starostou města

Ilustrační foto

Janem Skořepou tři desítky místních podnikatelů. Program setkání byl zajímavý, diskutována byla velká řada témat, která místní zajímají, ale i trápí. Nechyběl ani široký prostor na dotazy.

Za město Rychnov nad Kněžnou se akce zúčastnili starosta Jan Skořepa, místostarostka Jana Drejslová a radní Ivana Skřítecká, za pořádající Krajskou hospodářskou komoru Petra Matějíčková, ředitelka jednatelství Rychnov nad Kněžnou a Jitka Bartošová, členka představenstva.

Obchvat města i plánované investice
Po zahájení setkání ředitelkou rychnovského jednatelství Petrou Matějíčkovou se starosta města Jan Skořepa postupně v diskuzi s přítomnými věnoval několika tématům. Podnikatele informoval o realizovaných i plánovaných rekonstrukcích v intravilánu obce. Konkrétně o rekonstrukci vodovodu a plánu opravy hlavní komunikace v Lipovce, plánovaném vybudování ¾ kilometru tak potřebného chodníku podél hlavní silnice v Lokotě, výstavbě nového sociálního domu a budování nového dětského hřiště v zámeckém parku, výměně umělého trávníku na fotbalovém stadionu, zahájení II. etapy opravy ulice Havlíčkovi a v neposlední řadě opravě vnitřních prostor Společenského centra. Zmínil stav a rozvoj průmyslové zóny kolem závodu Škoda Auto a.s. v Kvasinách a s tím spojený obchvat Rychnova nad Kněžnou, rekonstrukci nemocnice ve výši cca 300 mil. Kč a rekonstrukci a nové zařízení místní průmyslové školy ve výši cca 140 mil. Kč. Starosta uzavřel svůj vstup, doplňovaný místostarostkou, informací o jednáních k plánované výstavbě bytových domů v Rychnově nad Kněžnou.

Podnikatele zajímalo, jak města spolupracují v rámci aktivit pro rozvoj a potřeby území
„Setkání podnikatelů s představiteli měst organizujeme pravidelně v jednotlivých městech našich jednatelství. Rychnovské zajímalo především to, kudy přesně povede obchvat Rychnova a která z navrhovaných variant bude realizována, a jak dokážou města spolupracovat při tak prudkém rozvoji území a s tím spojených specifických potřeb a problémů. Doufám, že setkání bylo pro všechny zúčastněné příjemným a hlavně přínosným odpolednem a podnikatelé se budou i nadále setkávat na našich akcích, které na Rychnovsku pořádáme,“ komentuje setkání ředitelka jednatelství Rychnov nad Kněžnou Petra Matějíčková z Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

V Náchodě se rozdávaly ceny nejlepším firmám

Náchod – Ocenění nazvané Firma roku Náchodska 2015 iniciovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Úspěšným prvním ročníkem chce zahájit novou tradici v regionu.

Celkem pět firem získalo v pátek 29. dubna v Náchodě ocenění s názvem Firma roku Náchodska 2015. Firmy byly rozděleny do pěti kategorií: fyzická osoba, firma do 50 zaměstnanců, společnost do 250 zaměstnanců a společnost nad 250 zaměstnanců. V první kategorii si převzala ocenění malá chráněná dílna Jiří Ansorge – ANTEX z Červeného Kostelce, v kategorii do 50 zaměstnanců byla oceněna náchodská společnost SAVAGE COMPANY s.r.o., která vydává regionální časopis Náchodský SWING. V kategorii do 250 zaměstnanců získala ocenění firma na výrobu transformátorů Bohemia-Trafo s.r.o. působící v Novém Městě nad Metují. V kategorii s největším počtem zaměstnanců dostal ocenění tradiční český výrobce žakárových tkanin VEBA a.s. Textilní závody Broumov. Speciální Cenu starosty města Náchod obdržela společnost CDS s.r.o. Náchod působící na trhu dopravy a logistiky.

„Máme v regionu řadu významných firem, které přes geografickou nevýhodu na okraji republiky dokážou nabídnout pracovní místa pro místní občany. Jsme rádi, že můžeme alespoň některé z nich ocenit, i když by si to zasloužila řada dalších,“ vyjádřil se člen představenstva Krajské hospodářské komory KHK Radek Jakubský.

Slavnostní večer, jímž provázela moderátorka Daniela Písařovicová, podpořilo také několik osobností. Byl mezi nimi například Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a náchodský zastupitel, Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje a senátor, Soňa Marková, místopředsedkyně Zdravotního výboru Poslanecké sněmovny ČR a náchodská zastupitelka, Jan Birke, starosta města Náchod a poslanec Parlamentu ČR a dále osobnosti zastupující polské hospodářské komory a polské firmy. Kulturní program mezi vyhlášením jednotlivých kategorií obstaral zpěvák Bohuš Matuš a houslistka Nika.

Krajská hospodářská komora KHK chce s oceňováním živnostníků a firem v Náchodě pokračovat i v dalších letech. „Rádi bychom, aby se nám do příštího ročníku přihlásilo ještě více firem a aby snad i díky tomuto ocenění získali nové zaměstnance, zakázky a aby byli i nadále stabilními zaměstnavateli,“dodal za hospodářskou komoru Radek Jakubský.

Tým Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje

Technická soutěž ukázala, že největší talenty jsou v Hradci Králové

Hradec Králové – Vítězný tým, který ve čtvrtek 28. dubna uspěl v prvním celostátním kole odborné soutěže Talenty pro firmy „T-profi“, složila dohromady Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Soutěž T-profi, jejímž záměrem je zvýšit v dětech zápal pro technické vzdělání, přivedla do Prahy celkem čtrnáct týmu reprezentujících jednotlivé kraje celé republiky. Týmy vznikly pod koordinací krajských hospodářských komor a skládaly se vždy z představitele vybrané firmy z regionu, žáků základních a studentů středních škol a pedagogického dozoru. Jejich cílem bylo z polytechnické  stavebnice postavit tiskařský stroj a na něm pak vytisknout žetony s logem.

Za Hradec Králové soutěžila firma Stueken s.r.o., studenti SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové

a dívky ze ZŠ a MŠ Štefcova, což bylo královéhradeckou specialitou. Děvčata se nezalekla technicky náročného úkolu a spolu s týmovými kolegy pomohla k celkovému vítězství.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje děkuje za podporu Královéhradeckému kraji a má radost, že se vítězný tým podařilo sestavit právě zde. Úspěch je skvělou vizitkou všech zúčastněných a mohl by přilákat nové zájemce o technické obory a řemeslo.

Na čtvrteční kolo soutěže naváže podzimní krajské kolo – uskuteční se 11. listopadu v Hradci Králové v rámci Prezentace středních škol a zaměstnavatelů. Vítězné talenty opět postoupí do celostátního kola, kde budou muset dokázat, že zdárně obstojí v celorepublikové konkurenci.

Tým Krajské hospodářské komory KHK

REGIONÁLNÍ VÝSTAVA FIREM - KRKONOŠSKÝ VELETRH 2016

BANNER-TUSW

V Trutnově se uskutečnil 7. ročník Krkonošského veletrhu

Dne 29. a 30. dubna 2016 se ve Společenském centru UFFO v Trutnově uskutečnil již 7. ročník Krkonošského veletrhu. Veletrh proběhl pod záštitou Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje a Města Trutnova. Výstavu zahájil starosta města Trutnova Ivan Adamec společně s ředitelem pořadatelské firmy Omnis Olomouc, a. s. a zástupci Krajské hospodářské komory KHK. Akci přišli podpořit též starostové česko-polského příhraničí města Žacléře a Kamienne Gory. Čestnými hosty byly ředitelé ÚP, krajské pobočky Královéhradeckého kraje a kontaktního pracoviště Trutnov. Ve spolupráci s partnerským městem Świdnica se účastnilo i 7 polských firem. Vzhledem k jarnímu termínu konání nesl veletrh výstižný podtitul – Stavíme, bydlíme se zaměřením na Stavbu – Bydlení – Zahradu – Hobby.

Škála vystavovatelů byla široká. Vystavovalo 90 firem z toho 14 na venkovní ploše – od výrobců nábytku, kuchyní až po nabídku zahradní techniky. Hojně byla zastoupena nabídka kotlů, tepelných čerpadel a izolací. Pro návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program s vystoupením hudební skupiny VOSA Band. Na venkovní ploše si zájemci mohli vyzkoušet jízdu na elektrokolech nebo si prohlédnout v několika stanech pestrou přehlídku domácích zvířat Českého svazu chovatelů. Pro děti byl v sobotu připraven dětský den i s oblíbeným králičím hopem. Letošní ročník navštívilo 3 500 osob včetně vystavovatelů a byl velmi úspěšný i z hlediska firem. Další ročník veletrhu se bude konat v obdobném duchu ve dnech 28. 4. – 29. 4. 2017.

 

Udržitelnost projeku „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání “
registrační číslo projektu CZ. 3. 22/2.1.00/13.03921

BANER-CZPLEU

« říjen 2016 » loading...
Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Partneři