Daily Archives: 2.3.2020

Zboží z Číny se bát nemusíme

Zboží z Číny se bát nemusíme

V České republice propukla panika. Některé společnosti se bojí dokonce i přijm...

Od |2. března 2020|

Cestovní ruch má budoucnost

Cestovní ruch má budoucnost, říká Radek Zadrobílek

ilustrační fotoROZHOVOR s místopředsedou představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radkem Zadrobílkem, který má na starosti koordinaci spolupráce komory a kraje v oblasti cestovního ruchu.

V prosinci schválili krajští zastupitelé vznik Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje (CCR KHK)? Jaký bude mít tato destinační společnost přínos pro kraj?

V první řadě by měla přilákat do našeho regionu víc turistů. Navíc zřízení podobné krajské organizace je podmínkou pro možnost čerpání dotačních programů. CCR KHK pomůže získat více finančních prostředků ze státního rozpočtu a evropských fondů. Díky tomu se zvýší konkurenceschopnost kraje v oblasti cestovního ruchu, který má pozitivní vliv na region, a to nejen v oblasti ekonomické.

Má podle vás Královéhradecký kraj návštěvníkům (turistům) co nabídnout?

Náš kraj patří mezi jedny z nejnavštěvovanější kraje v ČR. Nabízí celou řadu turisticky velmi zajímavých míst. Určitě má co nabídnout. Nejnavštěvovanější turistickou oblastí jsou Krkonoše, oblíbené jsou i túry do Adršpašsko-teplických skal. Kromě toho bychom rádi propagovali i méně známá místa našeho regionu, která také stojí za návštěvu.

Proč se komora zapojila do vzniku CCR KHK?

Cestovní ruch patří mezi nejvíce ziskové druhy podnikání. Musíme maximálně využít této příležitosti a připravit vhodné prostředí pro ty naše členy, kteří mají zájem v tomto odvětí podnikat. I proto jsme se rozhodli podílet se na založení destinační společnosti, a to ve spolupráci s krajem, zakládajícími městy a oblastními destinačními společnostmi. Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje dlouhodobě podporuje aktéry cestovního ruchu v kraji a pořádá pro ně například Studijní výjezdy za dobrou praxí do ostatních krajů, abychom se společně inspirovali.

Jaká bude vaše role coby koordinátora spolupráce komory a kraje v oblasti cestovního ruchu?

Všichni z vlastní zkušenosti víme, že kvalita služeb v oblasti cestovního ruchu není vždy na takové úrovni, jakou bychom očekávali. Rádi bychom pomohli těm organizacím a podnikatelům v oblasti cestovního ruchu, kteří se chtějí zlepšovat, a tím i zvyšovat zajímavost našeho kraje. Ostatně jde v mnohých případech o naše členy. Velmi často totiž rozhoduje kvalita ubytování či jiných služeb o tom, zda dané místo v budoucnosti znovu navštívíme. Krkonoše jsou nádherné, pokud však bude stát nabídka ubytování za nic, asi příště pojedeme s rodinou jinam. Jako člen správní rady této nově vzniklé společnosti bych se rád dál věnoval intenzivní spolupráci mezi krajem a místními podnikateli, které zastupuje naše krajská komora. Obě strany si totiž mají co nabídnout a v mnoha ohledech si mohou být vzájemně velmi nápomocny.

Děkujeme za rozhovor!

Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje (CCR KHK) bude fungovat jako zapsaný spolek. Mezi zakládající členy patří sedm měst – Hradec Králové, Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hořice v Podkrkonoší, Jičín, Náchod a Nová Paka. Na založení destinační společnosti se podílel Královéhradecký kraj, Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a oblastní destinační společnosti.

Od |2. března 2020|

Mýto CZ

Kontaktní místo: Škroupova 957,  500 02 Hradec Králové 2,  II.p.
Pracovní doba:
Po - Pá od 07:30 do 16:00
přestávka denně od 12:00 do 12:30
Kontakt:
myto@komora-khk.cz

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje poskytuje služby v systému Mýta,
tj. v Systému výkonového zpoplatnění pozemních komunikací v České republice, a to zejména:
  • uzavírání dohod s následným placením včetně vydávání OBU jednotek
  • evidence vozidel pro režim placení předem
  • výdej OBU jednotek, jejich personalizace a předplácení mýtného
  • vracení OBU jednotek se současným zabezpečením vrácení záloh a neprojetého mýtného
  • umožnění dodatečného zaplacení mýtného v případě poruchy  systému nebo OBU jednotky
  • zabezpečení výpisu mýtných transakcí
  • příjem hlášení o ztrátě a odcizení OBU jednotek
  • výdej informačních materiálů
  • poskytování poradenství a informací o systému
  • příjem stížností, přání a podnětů uživatelů systému
Podrobné informace a materiály ke stažení o systému Mýta naleznete na www.mytocz.cz.

Certifikáty o původu zboží

Pracovní doba:
Po – Pá od 07:30 do 15:00
přestávka denně od 12:30 do 13:30
Kontaktní osoba:
Lamichová Veronika tel.: +420 495 537 493 lamichova@komora-khk.cz

Certifikát o původu zboží je základním předpokladem pro přiznání jakéhokoli celního zvýhodnění. Tyto doklady jsou určeny podnikatelům v České republice, kteří potřebují prokázat skutečnosti potřebné pro mezinárodní obchod, získat celní zvýhodnění, preference apod. Vystavení tohoto osvědčení vyplývá z dovozních předpisů cílové země nebo z podmínek kontraktu uzavřeného s příjemcem zboží.

Potvrzujeme i doklady obchodní povahy, vystavené na území České republiky (např.obchodní faktury nebo firemní prohlášení).

Bližší informace:

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2018