Banner Dvacet šest krát se účastníci setkávali v polské Jelení Hoře či v jejím okolí. Pandemie nás učí nové věci. Konference a porady se přemístily do virtuálního prostoru. Každý, kdo podobná setkání organizuje, má zkušenosti s tím, jak je složité podobnou aktivitu zorganizovat, aby vše bylo kvalitní, především bez výpadků obrazu a zvuku. Třístranná akce, ve třech zemích a ve třech jazycích byla pro organizátory opravdovou výzvou. Již od léta probíhaly přípravy a nervozita u organizátorů stoupala s blížícím se datem 25.11.2020 a devátou hodinou zahájení.

Vše dopadlo dobře. Všechny tři jazykové kanály fungovaly ke spokojenosti přihlášených účastníků, vystupujících odborníků i organizátorů.

Na základě přihlášek byl vydán katalog firem v elektronické podobě. Díky katalogu a individuálnímu harmonogramu schůzek ze systému byla možnost kontaktovat firmy ve vlastní režii.

Dvacáté sedmé kooperační fórum máme za sebou. Přestože nevznikly zásadní problémy, všichni se těšíme na příští rok a pevně věříme, že se opět osobně setkáme, podáme si ruce, vypijeme spolu kávu a vše bude tak, jak jsme zvyklí z předešlých ročníků. Přejeme si, aby se aktuální rok stal co nejdříve pouhou kapitolou v učebnicích dějepisu.

František Molík 25.11.2020

http://karr.pl/27-polsko-niemiecko-czeskie-forum-kooperacji-firm/