Dne 19. 11. a 9. 12. 2020 uskutečnila Krajská hospodářská komora KHK společně s členskou firmou ABB Power Grids Czech Republic s.r.o. dva webináře pro odborné pedagogické pracovníky SŠ.

V rámci projektu IKAP měli pedagogové možnost nakouknout on-line do firmy s tradicí elektrotechnické výroby se zaměřením na vývoj, výzkum a nové technologie. Právě nové technologie byly předmětem webinářů odpřednášené odborníky z této firmy.

Hlavním cílem bylo seznámit odborné pedagogy s portfoliem firmy ABB Power Grids Czech Republic s.r.o., která se soustřeďuje na výrobu, prodej a servis výrobků a systémů pro chránění, monitorování a řízení sítí, rozvoden a elektrických strojů. Dalším tématem bylo využití kybernetické bezpečnosti a neustálý vývoj a zlepšování procesů ve výrobě pro řízení a chránění rozvoden. Následovala online prohlídka trutnovského závodu.

K webinářům se připojilo mnoho odborných pedagogů z celého Královéhradeckého kraje z oboru strojírenství a elektrotechniky. Díky tomuto úspěchu se firma rozhodla publikovat událost v tisku a natočit o trutnovském závodě krátký  propagační film v průběhu ledna 2021 s touto tematikou.

Doufáme, že v této spolupráci budeme úspěšně pokračovat i nadále a přejeme všem firmám i pedagogům hodně úspěchů v praxi i ve výuce na dálku.

 

Jolana Vašáková 6. 1. 2020