Dne 24. 11. a 25. 11. 2020 uskutečnila Krajská hospodářská komora KHK společně s členskou firmou ARGO-HYTOS s. r. o., Vrchlabí dva webináře pro odborné pedagogické pracovníky SŠ.

 V rámci projektu IKAP měli pedagogové možnost nakouknout on-line do firmy s tradicí hydraulické výroby a novými technologiemi. Právě nové technologie ve strojírenství byly předmětem odborných webinářů odpřednášené odborníkem z této firmy.

Hlavním cílem bylo vysvětlit základní funkci hydraulických mechanizmů a jejich využití v dnešních technických aplikacích. Dále možnosti jejich kombinace s ostatními typy mechanizmů, např. elektropohony, zejména v mobilních strojích. Klasickým příkladem je elektrohydraulické ovládání spojky a řazení převodových stupňů v moderních převodovkách.

K webináři se připojilo mnoho odborných pedagogů z celého Královéhradeckého kraje z oboru strojírenství a elektrotechniky. Nyní jsme se přesvědčili, že i distanční výuka z firem může být velmi prospěšná.

Doufáme, že v této spolupráci budeme úspěšně pokračovat i nadále a přejeme všem firmám i pedagogům hodně úspěchů v praxi i ve výuce.

Jolana Vašáková 1. 12. 2020