Vzhledem k letošní nepříznivé epidemické situaci se letošní Prezentace středních škol a zaměstnavatelů přesunuly na Facebook Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK). Organizátoři se tak snažili vyjít vstříc deváťákům a jejich rodičům, ale také středním školám, které měly zájem se odprezentovat a představit případným zájemcům. Program běžel na Facebooku KHK KHK od 1. do 17. prosince.  Pro vysoký zájem bude navíc pokračovat i v lednu.

„Velice nás potěšilo množství lidí, které se zapojilo do naší online akce. Celkem jsme na Facebooku oslovili desetitisíce lidí, tisíce z nich se pak aktivně zapojily do programu, sledovaly nás, psaly nám, sdílely prezentace atd. Během necelých tří týdnů, kdy akce běžela na našem FB, jsme odprezentovali desítky škol a firem a uspořádali desítky speciálních VIDEOCHATŮ z našeho provizorního studia,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR a předseda představenstva KHK KHK Radek Jakubský.

Tato akce tak částečně nahradila pravidelné výstavy www.vybiramstredni.cz, které každoročně na podzim krajská komora pořádá.

„Výběr povolání a volba střední školy patří k nejdůležitějším rozhodnutím v životě. Proto jsme se online prezentace rozhodli uspořádat a poskytnout tak letošním deváťákům a jejich rodičům maximum možných informací o středních školách a možnostech budoucího uplatnění ve firmách v našem regionu,“ sdělil ředitel KHK KHK Radek Zelenka.

Pro vysoký zájem ze strany škol i rodičů budou navíc tyto online prezentace středních škol a zaměstnavatelů pokračovat i v lednu.

„Sledujte proto náš Facebook i v lednu a podpořte naši akci, prostřednictvím které chceme deváťákům pomoct vykročit do další části života tím správným směrem a zorientovat se v obrovské nabídce škol a firem,“ dodal Jakubský.