Ve čtvrtek 13. prosince 2018 se v sídle Krajské hospodářské komory KHK v Hradci Králové uskutečnilo předvánoční zážitkové setkání členů, zaměstnanců a partnerů komory. Připravený program byl opravdu velmi pestrý, chuťovým buňkám účastníků nabídl mnoho rozmanitých chutí, jejich bránice rozvibroval upřímným smíchem, napětím se jim tajil dech a v neposlední řadě potěšil i jejich srdce, protože jim umožnil bavit se a současně podpořit organizaci, která mnoho dělá zejména pro malé pacienty nemocnic.

Mezi nabízenými kulinářskými zážitky měla ve scénáři večera své místo například degustace zmrzliny a nanuků z Kunětic, vín z nabídky společnosti JIP východočeská a.s., královéhradeckých piv značky Klenot a vítězných produktů soutěže Regionální potravina. V průběhu večera se ochutnávalo a hodnotilo cukroví připravené středními školami z Královéhradeckého kraje, účastníci obdivovali i triky kouzelníka Miloše Malého a trvalou, trochu bláznivou památku na večírek si mohli pořídit ve veselé mobilní fotobudce Cvak Mat. Mimo to vše bylo pro ně po celý večer otevřeno Dobročinné kasino, ve kterém se, jak jeho název naznačoval, nedalo vyhrát, pouze prohrát, zato se zárukou radosti z radosti druhého. Tím druhým nebyl tedy v tomto případě krupiér, nýbrž doktor Arnošt Houska z organizace Zdravotní klaun, potažmo děti v nemocnicích, které Zdravotní klauni pravidelně navštěvují a těmito svými návštěvami velmi zlepšují psychickou pohodu nemocných – „protože smích pomáhá“.

Ruleta, BlackJack a herní automat v Dobročinném kasinu vynesly celkem 25 tisíc korun. Šek s touto pěknou částkou předal v závěru večera předseda představenstva KHK KHK Radek Jakubský právě osobně přítomnému doktoru Arnoštu Houskovi, který je druhou identitou herce Klicperova divadla Petra Vrběckého.

„Děkujeme tímto ještě jednou všem účastníkům setkání za společně příjemně prožitý dílek předvánočního času, a především děkujeme všem, kteří speciální měnu získanou za svůj peněžitý vklad do jackpotu prohráli rádi a s pocitem dobré investice. Tou totiž Zdravotní klaun rozhodně je a pro naši Komoru je ctí, že jsme malým příspěvkem mohli jeho navýsost lidskou činnost podpořit,“ poděkoval předseda představenstva Radek Jakubský.

O Zdravotním klaunovi:

Zdravotní klaun, o. p. s., je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem i geriatrickým pacientům. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených Zdravotních klaunů. V současné době navštěvuje 86 Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 2 hospice. Zdravotní klaun je partnerem Red Noses International a členem European Federation of Hospital Clown Organizations. Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové působí jako doktor Arnošt Houska pan Petr Vrběcký, který, když zrovna neučí v dramaticko-hudebním souboru či nestojí na jevišti Klicperova divadla v Hradci Králové, roznáší v plášti Zdravotního klauna radost nemocným. V královéhradeckém týmu působí téměř 9 let. Své ukulele rozeznívá u lůžek dětských pacientů, ale i v domovech pro seniory (Humor pro dříve narozené), kam přichází jako „pan Kristián“. Dále se angažuje v programu NOS! (doprovázení malých pacientů před operací) a je koordinátorem programu Koš plný humoru (rozptýlení dospělých onkologických pacientů veselými čtivými dárky).