Náchod – Ocenění nazvané Firma roku Náchodska 2015 iniciovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Úspěšným prvním ročníkem chce zahájit novou tradici v regionu.

Celkem pět firem získalo v pátek 29. dubna v Náchodě ocenění s názvem Firma roku Náchodska 2015. Firmy byly rozděleny do pěti kategorií: fyzická osoba, firma do 50 zaměstnanců, společnost do 250 zaměstnanců a společnost nad 250 zaměstnanců. V první kategorii si převzala ocenění malá chráněná dílna Jiří Ansorge – ANTEX z Červeného Kostelce, v kategorii do 50 zaměstnanců byla oceněna náchodská společnost SAVAGE COMPANY s.r.o., která vydává regionální časopis Náchodský SWING. V kategorii do 250 zaměstnanců získala ocenění firma na výrobu transformátorů Bohemia-Trafo s.r.o. působící v Novém Městě nad Metují. V kategorii s největším počtem zaměstnanců dostal ocenění tradiční český výrobce žakárových tkanin VEBA a.s. Textilní závody Broumov. Speciální Cenu starosty města Náchod obdržela společnost CDS s.r.o. Náchod působící na trhu dopravy a logistiky.

„Máme v regionu řadu významných firem, které přes geografickou nevýhodu na okraji republiky dokážou nabídnout pracovní místa pro místní občany. Jsme rádi, že můžeme alespoň některé z nich ocenit, i když by si to zasloužila řada dalších,“ vyjádřil se člen představenstva Krajské hospodářské komory KHK Radek Jakubský.

Slavnostní večer, jímž provázela moderátorka Daniela Písařovicová, podpořilo také několik osobností. Byl mezi nimi například Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a náchodský zastupitel, Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje a senátor, Soňa Marková, místopředsedkyně Zdravotního výboru Poslanecké sněmovny ČR a náchodská zastupitelka, Jan Birke, starosta města Náchod a poslanec Parlamentu ČR a dále osobnosti zastupující polské hospodářské komory a polské firmy. Kulturní program mezi vyhlášením jednotlivých kategorií obstaral zpěvák Bohuš Matuš a houslistka Nika.

Krajská hospodářská komora KHK chce s oceňováním živnostníků a firem v Náchodě pokračovat i v dalších letech. „Rádi bychom, aby se nám do příštího ročníku přihlásilo ještě více firem a aby snad i díky tomuto ocenění získali nové zaměstnance, zakázky a aby byli i nadále stabilními zaměstnavateli,“dodal za hospodářskou komoru Radek Jakubský.

Tým Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje