FIRMA ROKU 2020 & FIRMA ŠKOLE – ŠKOLA FIRMĚ

10. 9. 2021

Královéhradecký kraj zná vítěze soutěže Firmy roku 2020, kterou každoročně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK). Slavnostní předání cen se uskutečnilo ve čtvrtek 9. 9. 2021 na zámku v Dobřenicích. Kromě toho proběhlo také slavnostní ocenění Firma škole – Škola firmě.

„Vážím si toho, že jsme se mohli s vítězi, s firmami i školami, potkat osobně, potřást si rukou a společně s nimi oslavit jejich vítězství. Předchozí ročníky byly velmi úspěšné a pro oceněné firmy přínosné, ať už z hlediska prestiže nebo například lepší pozice na trhu práce. Proto jsme velmi rádi, že i letos můžeme pomoci dalším podnikatelům a firmám na jejich cestě k úspěchu,“ uvedl ředitel KHK KHK Radek Zelenka.

„Vytrvat a překonat velmi náročné koronavirové období nebylo pro živnostníky a firmy vůbec jednoduché. O to víc si vážím množství nominací, které jsme letos dostali. Výběr nebyl opět vůbec lehký. Pokud by záleželo na mě, ocenil bych všechny, kteří překonali toto nelehké období turbulentních změn a i dnes statečně bojují s následky celosvětové pandemie,“ řekl předseda představenstva KHK KHK Radek Jakubský.

Ocenění Firma roku 2020 bylo uděleno celkem v šesti kategoriích:

• V kategorii OSVČ získal cenu Pavel Zikmund
  • V kategorii FIRMA DO 50 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost M.B.M. CZ s.r.o.
  • V kategorii FIRMA DO 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost ZPA Smart Energy a.s.
  • V kategorii FIRMA NAD 250 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost C.S.CARGO a.s.
  • V kategorii INOVATIVNÍ FIRMA ROKU získala cenu společnost LabMediaServis s.r.o.
  • PODNIKATELKOU ROKU 2020 se pak stala Zdenka Bekrová, předsedkyně představenstva společnosti CESORG a.s.

Ocenění Firma škole – Škola firmě se uděluje od roku 2014, je poděkováním Královéhradeckého kraje a Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje zaměstnavatelům a středním školám za jejich aktivní spolupráci.

„Cílem Krajské hospodářské komory KHK a Královéhradeckého kraje je přispět k podpoře této spolupráce, každoročně ocenit nejaktivnější firmy a školy a touto cestou jim poděkovat,“ dodal Radek Zelenka.

Vítězné dvojice:

• Firma Continental Automotive Czech Republic s.r.o a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Jičín
  • Firma DS Holding a.s. a Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov
  • Firma Chovservis a.s. a Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice