PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ a PODPORA SPOLUPRÁCE ŠKOL A FIREM

25. 10. 2021

Letošní Prezentace středních škol a zaměstnavatelů (PSSZ) už objely během října celkem čtyři okresní města Královéhradeckého kraje. Poslední zastávkou byl Náchod. V listopadu se pak v Hradci Králové uskuteční finále této prestižní akce, za kterou stojí už sedmý rok Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

Cílem PSSZ, které letos probíhají prezenčně i online na Facebooku KHK KHK, je představit návštěvníkům nejen komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale také příležitosti pro budoucí zaměstnání. To by mělo pomoct osmákům a deváťákům společně s jejich rodiči vybrat tu správnou školu a hlavně obor, který pro ně osobně „bude mít budoucnost“.

„Vzdělávací systém musí být jednoznačně provázán s trhem práce. Je třeba sladit nabídku na straně absolventů středních či vysokých škol a poptávku na straně firem. I proto je potřeba, aby se budoucí středoškolští studenti správně rozhodli. Dobrou volbou je výběr oboru, o který mají firmy zájem, a profese, které některé společnosti již nyní vyvažují zlatem,“ uvedl předseda představenstva KHK KHK a viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský.

Z těchto důvodů se jednotlivých prezentací účastní nejen školy, ale také desítky významných regionálních společností, aby návštěvníkům představily svoji činnost a žáci posledních ročníků základních škol se tak měli možnost o jednotlivých profesích dozvědět maximum informací.

„Dlouhodobě podporujeme spolupráci škol a firem, a to nejen v oblasti odborného vzdělávání. Naše krajská komora pro ně každoročně chystá celou řadu zajímavých projektů. Propojení teorie s praxí je totiž velmi důležité. Jedno bez druhého nemůže existovat,“ dodal Radek Jakubský.

„Krajská hospodářská komora KHK například od roku 2014 uděluje OCENĚNÍ FIRMA ŠKOLE – ŠKOLA FIRMĚ, které je poděkováním Královéhradeckého kraje a Krajské hospodářské komory KHK zaměstnavatelům a středním školám za jejich aktivní spolupráci. Dalším významnou aktivitou je i soutěž TALENTY PRO FIRMY (T-PROFI), kde se setkávají žáci základních a středních škol a zástupci firem,“ uvedl ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Zelenka.