Doprava – Informace nejen pro podnikatele.

 22. 5. 2023

Nadrozměrné zásilky přinášejí výzvu i novou zkušenost.  

Podpora ambicí v environmentální, sociální a správní oblasti (ESG) – Nová zpráva o udržitelnosti skupiny Raben Group je nyní k dispozici.  

Nadrozměrné zásilky přinášejí výzvu i novou zkušenost.

13.4.2023, Zdroj: Gebrüder Weiss (www.gw-world.com/cz)

Přeprava nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů je součástí služeb, které mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss nabízí svým obchodním partnerům. „Realizace těchto zakázek vyžaduje speciální přepravní techniku, vozidla nebo balení a také pro naše kolegy představuje velkou výzvu především při plánování tras, zajištění příslušných povolení či doprovodů a podobně. Tyto přepravy ovšem představují nejen skvělou příležitost, jak ukázat profesionální přístup naší společnosti, ale současně jsou pomyslným zlatým hřebem tohoto odvětví, k jehož dosažení jsou nutné zkušenosti a odbornost“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

I v loňském roce řešili specialisté „break bulk“ přeprav opravdu obrovské výzvy. Jednou z těch doslova největších byla přeprava dvou transformátorů s celkovou hmotností 380 tun, jež směřovaly lodí z Rotterdamu do Maroka. Každý z transformátorů tedy vážil neuvěřitelných 190 tun, přičemž jeden mířil do přístavu v Ajunu a druhý do přístavu v Tangeru.

Přeprava v této váhové kategorii klade extrémní požadavky na přípravu, protože ne každá loď může převážet tak těžký náklad. Situaci ještě víc komplikovaly lokální podmínky v Ajunu, neboť zdejší přístav má pouze jedno kotviště s omezením délky a ponoru nákladních lodí. Tým Gebrüder Weiss tedy využil víceúčelovou nákladní loď o délce 118 metrů se dvěma jeřáby na palubě, které mohou dohromady zvednout až 280 tun.

Rovněž bylo nutné zajistit maximální bezpečnost po celou dobu plavby. Vzhledem k vysoké hmotnosti nákladu nebyly běžně využívané řetězy a lana dostačující k zajištění nákladu, proto byly ve výchozím přístavu v Rotterdamu přivařeny speciální zarážky, jež zabránily sklouznutí nákladu na rozbouřeném moři během 8denní plavby. Díky těmto opatřením se podařilo náklad dopravit bezpečně a včas do obou cílových přístavů.

Specialisté na alternativní řešení

Velkou vzdálenost po moři urazilo také velkoobjemové vybavení pro zavlažovací systém, kterému kvůli nečekaným komplikacím hrozilo zdržení až několik týdnů v hamburském přístavu. Zaměstnanci Gebrüder Weiss přišli s jedinečným řešením, kdy přesměrovali náklad do Antverp, odkud cestoval po moři na velkonákladové lodi až do Nového Westminsteru v Kanadě. Rychlým řešením se tak týmu Gebrüder Weiss podařilo předejít nežádoucímu zpoždění zásilky a ukázat schopnost pružně reagovat na nečekané situace.

Klenot ze skla a oceli

V loňském roce byl v jižní Gruzii otevřen 240 metrů dlouhý skleněný most vedoucí nad kaňonem Dashbashi, který se nachází asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Tbilisi. Uprostřed unikátní lávky se nachází vyhlídková plošina a bar ve tvaru diamantu. Stavba originálního architektonického objektu z oceli a skla, který usiluje o zápis do Guinessovy knihy rekordů jako největší a nejvyšší závěsná stavba světa, trvala přibližně tři roky. Logistickou podporu při tom poskytnul Gebrüder Weiss Gruzie, jenž pod vedením dopravního oddělení v Tbilisi přepravil z Itálie dva kabelové navijáky o celkové hmotnosti 36 tun.

Trasa dlouhá 4 300 kilometrů vedla přes Turecko a trvala 15 dní. Nejnáročnější úkol spočíval v nalezení speciálních nákladních automobilů, které odpovídaly požadavkům pro naložení nadrozměrného nákladu a jeho bezpečné ukotvení. Obzvlášť poslední fáze trasy vyžadovala mimořádně citlivou manipulaci, protože cesta vedla úzkými serpentinami vysoko v horách. Klíčovou roli v celém projektu proto sehrála precizní koordinace a profesionální výkon.

Transport unikátního vozu do pouště

Velmi specifické dovednosti a zkušenosti vyžadovala zakázka, během níž dostali specialisté Gebrüder Weiss příležitost připravit a realizovat převoz speciálního pouštního modelu vozu Audi e-tron na Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Dauhá v Kataru. Know-how týmu frankfurtského zákaznického servisu umožnilo společnosti Gebrüder Weiss předem získat všechny přesné parametry nutné k úspěšné realizaci leteckého transportu. Pracovníci Gebrüder Weiss následně vyzvedli vůz ze speciální balírny v Dietzenbachu v Německu a odtud jej bezpečně dopravili na letiště ve Frankfurtu. Díky zkušenostem týmu a pečlivě naplánovaným krokům přistálo vozidlo včas v Dauhá, kde ho mohli obdivovat návštěvníci fotbalového mistrovství světa.


Podpora ambicí v environmentální, sociální a správní oblasti (ESG) – Nová zpráva o udržitelnosti skupiny Raben Group je nyní k dispozici.

10.5.2023, Zdroj: LESENSKY.CZ (www.lesensky.cz)

Skupina Raben Group vydala svou každoroční zprávu o udržitelnosti, která uvádí podrobné informace o úsilí a pokroku celé skupiny při dosahování cílů v oblasti ESG a zdůrazňuje klíčové iniciativy realizované ve snaze o udržitelnější budoucnost.

Po dlouhé přestávce vynucené pandemií, kdy se veletrh Transport Logistic 2021 nemohl konat v tradičním formátu, budou mít firmy a jejich zákazníci konečně příležitost setkat se na mnichovském výstavišti, navázat nové kontakty, vyměnit si zkušenosti a diskutovat o současné situaci v oboru. Koneckonců, čtyři roky jsou pro tento sektor jako století, zejména v tak rychle se měnících politických, sociálních a ekonomických podmínkách.

Skupina Raben jako obvykle zve všechny zájemce na stánek č. 1.402 v hale A5, kde bude po čtyři dny k dispozici více než 60 odborníků. Na návštěvníky zde pod heslem We connect Europe čeká příležitost dozvědět se více o nabídce mezinárodních spojení nizozemského logistického operátora. Důležitým segmentem služeb Raben je smluvní logistika, která nabízí komplexní řešení související se skladováním zboží, rozsáhlý soubor VAS (Value Added Services), jako je copacking nebo comanufacturing, a také řešení pro e-commerce. Poslední zmíněná část firemního stánku se bude prezentovat pod heslem We innovate. Dotykové obrazovky na stánku umožní přístup ke službám skupiny Raben prostřednictvím webových stránek. Kromě toho si zájemci budou moci za asistence zaměstnanců společnosti vyzkoušet platformu myRaben určenou klientům. To, čím logistický operátor vyniká, poté představuje tým People with Drive, který efektivně a flexibilně reaguje na všechny potřeby zákazníků, dále moderní IT nástroje pro pohodlné a uživatelsky přívětivé služby a péče o životní prostředí projevující se v udržitelném přístupu k podnikání. Tato zóna ponese název We care.

„Těšíme se, že se na veletrhu setkáme s našimi dodavateli, partnery a zástupci dalších firem. Od minulé akce se toho hodně změnilo. Navzdory složité situaci v Evropě i ve světě naše společnost zaznamenala dynamický růst, včetně akvizic, investic a rozšíření mezinárodních vazeb v Evropě,“ říká Ewald Raben, generální ředitel společnosti Raben Group. „To, co nás na trhu odlišuje, je náš ekologický přístup k podnikání a náš tým, díky kterému nabízíme logistiku s lidskou tváří a služby šité na míru. Přijďte se podívat na náš stánek a prodiskutovat s námi společné plány do budoucna.“

Koncepce stánku odráží filozofii skupiny Raben, společnosti s nizozemským původem a více než devadesátiletou historií. Navzdory dlouhé tradici však skupina nedlí v minulosti a orientuje se na rozvoj, nabízí logistiku „s lidskou tváří“ a dbá na udržitelnost. To vše přitom reflektuje i vzhled veletržního stánku: minimalistický, klidný design a převládající bílá barva se zelenými dekoracemi z přírodního mechu. Prostor naplánovaný s velkou péčí a s využitím znalostí ergonomie má poskytnout příjemné zázemí pro obchodní jednání a diskuse.

Skupina Raben se veletrhu Transport Logistic zúčastní již pošesté. Letos přitom uplyne 45 let od prvního ročníku této akce. Setkání pro odvětví dopravy, logistiky, IT a řízení dodavatelských řetězců v Mnichově se vždy těší velké oblibě, při minulém ročníku v roce 2019 se počet vystavovatelů zvýšil o 10 % a stánky poprvé zabíraly až 10 hal.

 

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526