MONITORING DOTAČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ.

 6. 9. 2022

Monitoring dotačních příležitostí  9/2022.  

Novinka z MPO- dotace na FVE pro podnikatele.  

Monitoring dotačních příležitostí  9/2022.

První výzvy Operačního programu technologie a aplikace pro konkurenceschopnost 2021 – 2027 byly vyhlášeny, své žádosti můžete od 1. 9. 2022 podávat do následujících programů:

ÚSPORY ENERGIÍ

Dotace až 65 % z celkových způsobilých nákladů je směřována do snížení energetické náročnosti budov, výrobních a technologických provozů, modernizace rozvodů, a ostatní opatření vedoucí k efektivnímu nakládání s energií. Více informací ZDE.

INOVACE

Dotace je směřována na posílení inovační výkonnosti domácích firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti, konkurenceschopnosti produktů na globálních trzích prostřednictvím zvýšení využívání unikátních know-how tak, aby došlo k nárůstu počtu firem především místního původu v pozici technologických lídrů a celkově posílení schopností firem v oblasti high-tech výroby. Maximální výše dotace 60 % z celkových způsobilých výdajů. Více informací ZDE.

INOVAČNÍ VOUCHERY – OCHRANA PRÁV PRŮMYSLOVÉHO VLASTNICTVÍ

Mírou dotace až 500 000 Kč / projekt bude podpořena inovační výkonnost domácích firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti prostřednictvím účinnější ochrany duševního vlastnictví. Více informací ZDE.

APLIKACE

Dotace až 85 % z celkových způsobilých výdajů bude směřována na podporu rozvoje již existujících podniků, a to ve smyslu zvyšování jejich inovační výkonnosti, zvyšování investic do aktivit výzkumu a vývoje. Specifická pozornost bude věnována výzkumu v oblasti průmyslových výzev a klíčových technologií (KETs). Více informací ZDE.

Zdroj informací a kompletní přehled výzev OPTAK na OP TAK (2021 – 2027) | MPO.

Centrum evropského projektování a.s. nabízí konzultace projektový záměrů a zpracování žádostí o dotaci. Kontakt na tel. 720 404 205 nebo prostřednictvím formuláře ZDE.


Novinka z MPO- dotace na FVE pro podnikatele.

Výborná zpráva pro podnikatele včera přišla z Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, které prodloužilo příjem žádostí o dotaci na FVE s/bez akumulace z Národního plánu obnovy.

📆nyní můžete svou žádost podat do 30. listopadu 2022

💲zároveň byla navýšena alokace o další 2 mld. Kč

➡žádat mohou všechny velikosti podniku od malého přes střední až po velký, realizace projektu po celé ČR včetně Hl. m. Prahy

❓rádi byste ve své firmě ušetřili energie za pomocí instalace FVE? Neváhejte se na nás obrátit, naši erudovaní členové Komora dotačních poradců umí připravit úspěšný dotační projekt na míru i vaší společnosti. Pište na mackova.hrochova@dotacnikomora.cz.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526