Monitoring dotačních příležitostí.

 22. 11. 2022

SFŽP: Listopadová Priorita je o úsporách i nových dotacích.  

MPO přijímá žádosti do programu Czech Rise Up 3.0.  

SFŽP: Listopadová Priorita je o úsporách i nových dotacích.

10.11.2022, Zdroj: SFŽP ČR (www.sfzp.cz)

Dotační nabídka se rychle rozšiřuje. Operační program Životní prostředí vyhlašuje další výzvy, už jich je celkem pětadvacet, ty nové se zaměřují na přírodu a krajinu. Ostrý start má za sebou i Operační program Spravedlivá transformace, nové výzvy se vypíšou v polovině listopadu.

Pozadu nezůstávají ani Norské fondy, které cílí s novou výzvou na ovzduší a adaptaci. Z Modernizačního fondu se už vyčerpalo přes 140 miliard korun, dalších třináct miliard je připraveno v nových výzvách na ekologičtější provoz průmyslových podniků.

Tématem poslední doby jsou samozřejmě energie. V časopise najdete pár tipů, jak ušetřit za energie v domácnostech. Můžete si také vytrhnout čtyřstránkovou přílohu uvnitř tištěného vydání, která obsahuje pár rad. Obce šetří elektřinu i teplo díky modernizacím svých budov, na které přispíváme dotacemi. Samosprávy také kupují s podporou elektroauta, jejichž provoz je ekologičtější a oproti starým obecním flotilám i mnohem levnější.

Smrkové monokultury v našich lesích nemají příliš dobrou pověst. V Krkonoších na to jdou od lesa, zachraňují původní krkonošské smrky. Více si můžete přečíst v reportáži.

O stromech je také rubrika Úspěšný projekt, v Železném Brodě obnovili více než sto let starý park. V jiném Brodě, Českém, se chystají postavit školku. Bude to uhlíkově neutrální budova.

Nejen energiemi a stromy živ je člověk. V rubrikách Technologie a Zahraničí se podíváme na udržitelný rybolov, respektive řecký olivový olej.

PRIORITA 11/2022 ke stažení >


MPO přijímá žádosti do programu Czech Rise Up 3.0.

19.10.2022, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Od 11. října 2022 je možné podávat žádosti do programu Czech Rise Up 3.0 – Poradenství pro digitální transformaci podniků.

Cílem je podpora odborného poradenství v oblasti digitální transformace pro zvýšení digitální úrovně malých a středních podniků působících na českém trhu. Výzva bude financována z Národního plánu obnovy. Žádosti je možné podávat do 31. 3. 2023.

Podpora je určena pro malé a střední podniky k financování odborného poradenství (služeb poradců, expertů a znalců v oblasti digitalizace) za účelem zvýšení digitální úrovně podniků. Služby se musí zaměřovat na identifikaci procesů, jejich zhodnocení a návrhy způsobů řešení vedoucí k digitální transformaci podniků, včetně zhodnocení nákladů a dopadů.

„Cílem výzvy je podpora malých a středních podniků k digitální transformaci pro zvýšení jejich odolnosti vůči následkům krize způsobené epidemií COVID-19, ale také jejich připravenosti čelit v budoucnosti dalším negativním jevům,“ říká náměstek pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Výzva bude financována z Národního plánu obnovy. Alokace výzvy činí 500 milionů korun, míra podpory je 85 % způsobilých výdajů projektu.

Žádosti bude možné podávat do 31. 3. 2023 nebo do vyčerpání alokace výzvy.

Přesné znění výzvy, včetně kontaktu pro případné dotazy, je k dispozici na webu MPO.

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526