PL/CZ informace – zákony – předpisy – pozvánky a pod. CZ/PL informacje – ustawy – przepisy – zaproszenia itp.

 13. 5. 2024

Becherovka patří od začátku května definitivně polské skupině Maspex.* 

Od początku maja Becherovka należy do polskiej grupy Maspex.* 

Becherovka patří od začátku května definitivně polské skupině Maspex.

6.5.2024, Zdroj: Automatizace v potravinářství (www.prumyslovaautomatizace.com)

Značka Becherovka a společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. dnes dokončila přechod pod nového vlastníka. Od 1. května jejím majitelem bude polská skupina Maspex, která také vlastní značky jako Żubrówka, Relax, Tiger energy drink, Dr Witt či Kubík.

Firmu odkoupila od dosavadního vlastníka, společnosti Pernod Ricard Group. Tato akvizice je pro skupinu Maspex druhou na českém trhu, informovala dnes společnost v tiskové zprávě. Součástí akvizice je spolu se značkou Becherovka i výrobní závod a sklad v Karlových Varech. Tato akvizice rozšiřuje nejen portfolio společnosti Maspex o unikátní produkt, ale zároveň také posiluje pozici na trhu s alkoholickými nápoji, na kterém společnost působí od roku 2022.

„Rádi bychom naše zákazníky ujistili, že převzetí značky Becherovka proběhlo s plným respektem k její bohaté tradici a dědictví. Zavázali jsme se nadále rozvíjet značku a zajistit, aby si zachovala svůj jedinečný charakter a recepturu, která se těší neutuchajícímu uznání. V současnosti je naší hlavní prioritou integrace a udržení prodeje prostřednictvím efektivního začlenění Becherovky do naší nabídky,“ uvedla generální ředitelka poboček Česká republika a Slovensko Wioleta Maria Czajaová.

Firma bude investovat do vývoje nových produktů, chce také pokračovat v podpoře značky Becherovka. „Výrobek bude distribuován skrze pobočky v celé Grupe Maspex a plánujeme jej rozšířit i na nové exportní trhy,“ dodala. Becherovka je v současné době značkou číslo dvě mezi bylinnými likéry v České republice a na Slovensku a zapadá do strategie skupiny Maspex, uvedla firma v tiskové zprávě.

Maspex je největší polská soukromá společnost v potravinářském sektoru a jedna z největších ve střední a východní Evropě. V roce 2023 dosáhly tržby společnosti se sídlem ve Wadowicích více než 15 miliard zlotých (zhruba 87,3 miliardy korun).

Maspex má ve svém portfoliu téměř 70 značek a její produkty najdou zákazníci ve více než 70 zemích. Na trhu s alkoholem společnost Maspex působí od roku 2022, kdy koupila společnost CEDC, lídra na trhu s vodkou a největšího dovozce zahraničních lihovin v Polsku.

Zdroj: https://www.prumyslovaautomatizace.com/becherovka-patri-od-zacatku-kvetna-definitivne-polske-skupine-maspex/


Od początku maja Becherovka należy do polskiej grupy Maspex.

6.05.2024, Źródło: Automatyzacja w przemyśle spożywczym (www.prumyslovaautomatizace.com)

Marka Becherovka i firma Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. dzisiaj zakończyła przejście do nowego właściciela. Od 1 maja będzie własnością polskiej grupy Maspex, do której należą także takie marki jak Żubrówka, Relax, napój energetyczny Tiger, Dr Witt i Kubík.

Kupiła firmę od poprzedniego właściciela, Grupy Pernod Ricard. To drugie przejęcie grupy Maspex na rynku czeskim, poinformowała dziś spółka w komunikacie prasowym. Oprócz marki Becherovka przejęcie obejmuje także zakład produkcyjny i magazyn w Karlowych Warach. To przejęcie nie tylko poszerza portfolio Maspexu o unikalny produkt, ale także wzmacnia jego pozycję na rynku napojów alkoholowych, na którym firma działa od 2022 roku.

„Chcielibyśmy zapewnić naszych klientów, że przejęcie marki Becherovka odbyło się z pełnym poszanowaniem jej bogatej tradycji i dziedzictwa. Zależy nam na dalszym rozwoju marki i dbaniu o to, aby zachowała ona swój niepowtarzalny charakter i formułę, cieszącą się niesłabnącym uznaniem. Obecnie naszym głównym priorytetem jest integracja i utrzymanie sprzedaży poprzez skuteczne włączenie Becherovki do naszej oferty” – powiedziała Prezes Oddziałów w Czechach i na Słowacji Wioleta Maria Czajaová.

Firma będzie inwestować w rozwój nowych produktów, a także chce w dalszym ciągu wspierać markę Becherovka. „Produkt będzie dystrybuowany poprzez oddziały w całej Grupie Maspex i planujemy jego ekspansję także na nowe rynki eksportowe” – dodała. Becherovka jest obecnie marką numer dwa wśród likierów ziołowych w Czechach i na Słowacji i wpisuje się w strategię Grupy Maspex – podała spółka w notatce prasowej.

Maspex to największa polska prywatna firma z branży spożywczej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2023 roku sprzedaż wadowickiej spółki sięgnęła ponad 15 miliardów złotych (około 87,3 miliarda koron).

Maspex ma w swoim portfolio prawie 70 marek, a jego produkty mogą znaleźć klienci w ponad 70 krajach. Maspex działa na rynku alkoholi od 2022 roku, kiedy to kupił CEDC, lidera rynku wódek i największego importera zagranicznych alkoholi w Polsce.

Źródło: https://www.prumyslovaautomatizace.com/becherovka-patri-od-zacatku-kvetna-definitivne-polske-skupine-maspex/

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526