KABLO Vrchlabí s. r. o. slaví 100. výročí

28. 11. 2023

Člen Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje jednatelství Trutnov slaví významné jubileum od svého založení v roce 1923. Prošel si velmi bouřlivou historií od rodinného vlastnictví po znárodnění, privatizaci, vlastnictví nkt cables. Odkoupením společností WILMS v roce 2017 se stává současným KABLO Vrchlabí s. r. o. Po celé století byl významným zaměstnavatelem a jde za svou zářnou budoucností, jako ekonomicky zdravá a stabilní firma.

S výrobky z Kabla se setkáváme na každém kroku. Nejsou to jen svazkové autovodiče, které potřebujeme pro provoz našich automobilů, ale například i šnůry, jež jsou potřeba pro tradiční domácí spotřebiče každodenního užití. Neustále tedy máme výrobky ze zdejší továrny na očích a můžeme se přesvědčit o jejich nepostradatelnosti, užitečnosti a kvalitě. Nemluvě o exportu do celého světa. Jsou prostě jedineční. Velkou devízou je také vysoká kvalita a úroveň vzdělávání zaměstnanců ve firmě jež je součástí umění a jasné vize ředitele, jednatele společnosti pana Tomáše Vrbaty. Práce v Kablu se v mnoha rodinách dědí z otce na syna, a to je znamení kvality, stability, věrnosti, ale i zdejší lidské sounáležitosti k přírodě a horám.

Tradiční zaměstnavatel, stabilní partner města Vrchlabí

Slovy starosty města Vrchlabí pana Jana Sobotky: „Je to svátek i pro Vrchlabí, neboť tento podnik od svého vzniku vždy byl a stále je spjat s naším městem a je jeho rodinným stříbrem. Jsem na vás hrdý a držím vám palce!“

Stejně tak Krajská hospodářská komora Královéhradeckého Kraje přeje firmě minimálně dalších 100 let a gratuluje k významnému výročí.

Člen Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje jednatelství Trutnov slaví významné jubileum od svého založení v roce 1923. Prošel si velmi bouřlivou historií od rodinného vlastnictví, znárodnění, privatizaci, vlastnictví nkt cables. Odkoupením společností WILMS v roce 2017 se stává současným KABLO Vrchlabí s. r. o. Po celé století byl významným zaměstnavatelem a jde za svou zářnou budoucností, jako ekonomicky zdravá a stabilní firma.

Tradiční zaměstnavatel, stabilní partner města Vrchlabí