Předávání rodinného majetku, podnikání a generační výměna

29. 3. 2023

byly hlavními tématy odborného semináře „Efektivní správa rodinného majetku prostřednictvím svěřenských fondů“, který uspořádalo jednatelství Trutnov pro členy Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje společně s partnerskou firmou Swiss Life Select a CCS Premium Trust.

V krásném prostředí Grund Resortu Golf & Ski se podnikatelé dozvěděli, co je svěřenský fond (SF), jak funguje a jakým způsobem jej založit. Hovořilo se o výhodách odděleného a nezávislého vlastnictví vyčleněného majetku společně s procesem správy a dohledu nad svěřenským fondem.

JUDr. Hollmann, Ph. D. z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný s. r. o. představil v rámci zajímavé diskuze praktické ukázky využití SF. Rovněž zodpověděl mnoho dotazů účastníků ohledně plnění a nových možností pro firmy v podobě manažerských a zaměstnaneckých SF. Následný výklad, jak si udržet důležité zaměstnance ve firmě pomocí plnění ze SF a jak využít tohoto nástroje jako firemního benefitu, podnikatele doslova nadchl.

Při dalších neformálních rozhovorech se zájemcům naskytla příležitost dozvědět se podrobnější informace o vybraném typu fondu a způsobu zajištění od konzultantů společnosti JUDr. Markéty Flanderkové, Ph.D. ze společnosti CCS Premium Trust a. s. a Mgr. Radovana Blažka ředitele Premium Services Swiss Life a. s.. Tuto možnost většina podnikatelů náležitě využila.

Děkujeme našim členům Mgr. Radoslavu Kvačkovi ze společnosti Swiss Life Select a. s. a společnosti Grund Resort Golf & Ski za zprostředkování semináře a vytvoření příjemného prostředí.