2. ročník golfového turnaje KHK KHK „Komora Golf CUP 2023“

14. 6. 2023

Druhý ročník turnaje Komora Golf Cup 2023 přilákal nejen mnoho hráčů, ale kouzlo golfové hry si pod dohledem zkušeného trenéra vyzkoušelo i 58 členů Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, kteří se s golfem teprve seznamují.

Dějištěm turnaje se stalo 18 jamkové hřiště Grund Resortu Golf & Ski v Mladých Bukách, kde se 13. 6. 2023 v 14 flightech utkalo 52 golfistů. Vítězem turnaje v kategorii HCP 0  – 24 se stala Ivana Vajcíková z clubu Grund Resort Golf & Ski, Mladé Buky.  Kategorii HCP 24,1 – 54 Stablefordových bodů ovládl Jaroslav Jebousek z firmy KASPER KOVO s. r. o.. Stejně jako v loňském roce byly do turnaje vloženy soutěže Nearest to pin na jamce č.  16 s vítězkou Ivanou Vajcíkovou a Longest drive na jamce č. 9, kde zvítězil za mužskou kategorii Aleš Petráš a ženskou kategorii opět Ivana Vajcíková.

Specialitou letošního turnaje bylo udělení ocenění od firmy GOLDEN GATE CZ pro hráče s nejdelší golfovou kariérou, které získal Bohumír Stránský, zakladatel firmy STRÁNSKÝ A PETRŽÍK, PNEUMATICKÉ VÁLCE, spol. s r.o.

Pro všechny, pro které je golf zatím velkou neznámou, byla připravena golfová akademie, během níž se zájemci seznámili se základy golfových pravidel a technik a vyzkoušeli si i krátkou hru. Této aktivity se účastnil i poradce prezidenta ČR v otázkách energetiky Ing. Jakub Maščuch Ph.D. a polští hosté, Ryszard Sobański – prezident Sudetské průmyslové a obchodní komory (SIPH) ve Świdnici  a viceprezident SIPH Paweł Ułaszewski. Společně strávený čas využili také k rozhovorům o vzájemné spolupráci. Uvidíme, kolik účastníků golfové akademie bude v příštím roce bodovat v turnaji.

Zpestřením celodenní golfové akce byla možnost otestovat jízdní vlastnosti elektromobilů zapůjčených firmou Autostyl z Trutnova, nebo nabídka diagnostiky pleti a kosmetické péče od firmy NUSKIN.

„Golfový turnaj a další podobné akce, které pro naše členy pořádáme, jsou nejen příležitostí k aktivnímu oddechu a načerpání energie pro další podnikání,“ prohlásil předseda rady oblasti Trutnov a člen představenstva KHK Jan Kranát „ale nabízejí i neformální prostor pro navazování a prohlubování spolupráce podnikatelů v regionu. To je naším hlavním cílem.“

Poděkování patří partnerům akce-firmám AUTOSTYL a.s., BAK stavební společnost, a.s., Grund Resort Golf & Ski/GOLF CLUB U Hrádečku s.r.o. a KASPER KOVO s.r.o. Firmě České bedýnky s.r.o. děkujeme za přípravu cen pro vítěze a firmě GOLDEN GATE CZ a.s. za udělení ocenění pro nejzkušenějšího hráče s nejdelší golfovou kariérou.