30. FÓRUM POLSKO-NĚMECKO-ČESKÉ OBCHODNÍ SPOLUPRÁCE

24. 11. 2023

Více než 500 účastníků se sešlo 16. listopadu letošního roku na 30. FÓRU POLSKO-NĚMECKO-ČESKÉ OBCHODNÍ SPOLUPRÁCE v polské Karpači, aby diskutovali o sociálních a ekonomických změnách na polsko-sasko-české hranici. Největší burza spolupráce pro podniky v trojmezí je již 30 let osvědčenou platformou, která sdružuje saské, polské a české firmy, sítě a výzkumné ústavy. V rámci příprav na akci bylo naplánováno téměř 600 individuálních setkání mezi účastníky ze tří zemí z oblasti zpracování kovů a plastů, strojírenství a průmyslového inženýrství, energetických a environmentálních technologií a stavebnictví.

Spolu s ním byli pozváni Tomasz Strykowski – předseda představenstva Svazu zaměstnavatelů okresu Zgorzelec, Thomas Horn – předseda představenstva Saxony Trade & Invest, Arkadiusz Żurek – projektový manažer MinGenTec International, Průmyslová a obchodní komora Cottbus.

Akce byla zakončena slavnostním koncertem a galavečerem. Záštitu nad hospodářským fórem převzali saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dulig, maršálek Dolnoslezského vojvodství Cezary Przybylski a ministr průmyslu a obchodu České republiky Jozef Síkela.

Gratulujeme našemu polskému partnerovi, Agentuře pro regionální rozvoj KARR S.A. a jejímu prezidentovi Hubertu Papajovi, k 30. výročí akce a vynikající organizaci. Těšíme se na další společné projekty na posílení ekonomiky na sasko-polsko-české hranici.