Bylinné sirupy Camellus s respektem k přírodě pomáhají lidem. Představujeme firmu „Pro-Charitu s.r.o.“

 11. 8. 2023

Bylinné sirupy Camellus s respektem k přírodě pomáhají lidem.

V rámci Integračního sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. se v jeho středisku Camellus již 10 let vyrábějí bylinné sirupy, které jsou výjimečné nejen svou chutí, ale také svým příběhem. Na jejich výrobě se totiž podílejí lidé, jejichž život i pracovní uplatnění ztěžuje zdravotní postižení. Takových zaměstnanců je v našem podniku víc než 80%. Věříme v lidskou soudržnost, a proto vytváříme prostor, kde mají příležitost se zapojit do pracovního procesu po boku zdravých kolegů.

Prioritou našeho sociálního podniku však není takové osoby pouze zaměstnat, ale také je plně integrovat. Tito lidé mají s ohledem na svůj zdravotní stav značně omezené pracovní možnosti. Proto se snažíme pro ně individuálně přizpůsobit pracovní podmínky, umožňujeme jim také pracovní pozice střídat a zajistit tak pestrost pracovní náplně. Společně nastavujeme vhodné podmínky pro optimalizaci pracovního výkonu, budujeme pracovní návyky a hodnotíme dosažené cíle. Spokojenost a rozvoj našich zaměstnanců jsou pro nás velmi důležitými hodnotami. Pod vedením jednotlivých vedoucích se tak hendikepovaní zaměstnanci začleňují do běžného života a spolupracují na vytváření značky Camellus.

Výroba a receptury bylinných sirupů této značky se nese v duchu tradice, využívá osvědčených postupů a nechává vyniknout přirozené chuti a vůni bylin. Těch je dnes již poměrně velká škála, a tak si mezi nimi jistě každý najde svoji oblíbenou. Stejně tak rozmanité je jejich využití. Hodí se stejně dobře na osvěžující limonádu doplněnou ledem nebo ovocem jako na lahodný horký nápoj. A ti, kteří rádi experimentují, využijí naše sirupy i pro přípravu alkoholických a nealkoholických míchaných drinků. V našich sirupech se vzájemně prolíná úcta k člověku a láska k přírodě. Využíváme převážně české druhy bylin, které odebíráme výhradně od českých dodavatelů. Sirupy Camellus neobsahují žádná barviva, umělá sladidla ani dochucovadla. Vychutnat si tak můžete autentickou chuť přírody.

S některými z našich produktů jsme prošli procesem k získání biocertifikace a můžeme se tak pochlubit naším úspěšným vykročením do světa BIO potravin. Jsme také držitelem značky „Regionální produkt Kladského pomezí“, která je udělována firmám splňujícím podmínky na využívání místních surovin a lidských zdrojů.

Hrdí jsme na spolupráci v takzvaném B2B sektoru, tedy ve vzájemné spolupráci firem. Těmto našim partnerům jsme schopni nabídnout produkty na míru včetně designu, nápojový servis nebo dárkové balíčky pro jejich zaměstnance. V letošním roce se nám podařilo navázat spolupráci s firmou Cleanee s.r.o., která se zabývá výrobou a prodejem čistě přírodní eko drogerie. Camellus a Cleanee spojuje společná vize respektu k přírodě, udržitelnosti a pomoci lidem. Společnými silami přispíváme k celkové změně přístupu k životnímu prostředí, udržitelnému rozvoji a lidskému zdraví.

Při nákupu sirupů Camellus i eko drogerie Cleanee podporujete práci zdravotně znevýhodněných a postižených, ale také přispíváte na péči o nevyléčitelně nemocné v Domově sv. Josefa a Hospici Anežky České. Více informací o naší činnosti se dozvíte na www.pro-charitu.cz a www.camellus.cz. Na všechny naše produkty a služby poskytujeme firmám náhradní plnění.

Již od roku 2013, kdy náš podnik vznikl, je naším mottem „Blíž lidem, blíž přírodě“. Touto myšlenkou se snažíme řídit ve všem, co děláme. Ať už je to integrace lidí s hendikepem do běžného života, používání recyklovatelných materiálů nebo výroba produktů bez chemických aromat, barviv a dochucovadel. Věříme, že tak svou troškou přispíváme k lepší budoucnosti.

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526