ČTYŘI STŘEDNÍ ŠKOLY NAŠEHO KRAJE VYTVOŘILY KŘÍŽOVOU CESTU.

20. 7. 2022

ČTYŘI STŘEDNÍ ŠKOLY NAŠEHO KRAJE VYTVOŘILY KŘÍŽOVOU CESTU.

Na kopci Šibeník u Nového Hrádku byla koncem června otevřena nová křížová cesta. Na realizaci se spolu s místní samosprávou podílely tři střední školy z okresu Náchod a jedna z Trutnova. Jaroměřská Střední škola řemeslná vyrobila dřevěné kříže, kované a keramické prvky, Střední průmyslová škola Otty Wichterleho z Hronova zpracovala grafickou podobu doprovodných textů. Obě střední školy jsou členy Krajské hospodářské komory KHK. Dále k vytvoření tohoto příjemného místa přispělo Jaroměřské Gymnázium Jaroslava Žáka vytvořením textů na informační tabule a Česká lesnická akademie Trutnov dodáním dřeva na výrobu křížů.

Na vzniku a výrobě křížové cesty spolupracovali zástupci samosprávy, učitelé, mistři odborného výcviku, žáci, studenti středních škol a spolu vytvořili nadčasové dílo. Nová křížová cesta na vrchu Šibeník u Nového Hrádku má 15 zastavení. Začíná na parkovišti u rozhledny. Je dlouhá přibližně 2,5 km.

Je období dovolených, odpočinku a relaxace, proto neváhejte navštívit toto zajímavé místo k načerpání pozitivní energie.