Factory tour na Rychnovsku

26. 4. 2023
„Opět jsem se přesvědčil, jak skvělé, kreativní, inovativní a pracovité lidi máme u nás v regionu,“ píše na svých sociálních sítích JUDr. Pavel Staněk – poslanec, MBA, poslanec, místopředseda mandátového a imunitního výboru a člen výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny PČR.
Ten vyrazil v pondělí na Rychnovsko, kde se setkal se zástupci místních firem. Pondělní výjezd za podnikateli uspořádalo rychnovské jednatelství Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK). Kromě pana poslance tvořili delegaci Petra Matějíčková, ředitelka rychnovského jednatelství KHK KHK a Jan Matějíček, člen představenstva Hospodářská komora České republiky.
Společně navštívili mimo jiné rychnovskou tiskárnu UNIPRINT, která je i vydavatelstvím a nakladatelstvím, společnost Sokol kuchyně & interiéry nebo firmu BEDNAR FMT, patřící mezi deset největších světových výrobců zemědělské techniky. V Hotel STUDÁNKA **** poobědvali s Liborem Burianem, majitelem holdingu MATRIX, který je velký regionální patriot. A na chvíli se vrátili i do školních lavic díky návštěvě Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou (VOŠ a SPŠ RK).
Odpoledne pak rychnovské jednatelství KHK KHK uspořádalo diskusní setkání s podnikateli, a to v ikonickém rychnovském Hotel Havel. Debata se stáčela nejvíc k budoucnosti automobilového průmyslu. „Jak jinak, v Rychnově, v blízkosti továrny největšího tuzemského výrobce ŠKODA AUTO…,“ okomentoval debatu JUDr. Pavel Staněk, MBA. „Diskutovalo se ale také o evropských směrnicích či o aktuálním dění ohledně energetické krize,“ doplnila Petra Matějíčková, ředitelka rychnovského jednatelství.
Děkujeme panu poslanci za jeho aktivní zájem, ale také pozitivní zpětnou vazbu.
Těšíme se na další spolupráci!