GASTRODEN v Teplicích nad Metují.

13. 12. 2022

Střední škola hotelnictví, řemesel a gastronomie,
Trutnov, p. o.,  Odloučené pracoviště Teplice nad Metují.

Každoročně se na odloučeném pracovišti v Teplicích nad Metují koná den otevřených dveří, takzvaný GASTRODEN. Akce je určena hlavně žákům ze základních škol, kteří se rozhodují, jakou střední školu si vybrat pro další studium, ale také jejich rodičům, absolventům a vůbec všem přátelům školy.

V rámci Gastrodne je vždy připraven zajímavý celodenní program spojený s prohlídkou školního komplexu. Samozřejmě nechybí ani ochutnávky různých dobrot a laskomin, které pro hosty vytvářejí tepličtí žáci.

Své umění po celý den na sále ve školní restauraci předvádějí budoucí kuchaři a číšníci, kteří soutěží a dokazují tak své znalosti, schopnosti i zručnost před odbornou a laickou veřejností. Mladí barmani připravují míchané nápoje. Kuchaři zase musí zvládnout originální a chutný salát.

Návštěvníky čekal zajímavý program. Ke zhlédnutí byly slavnostně prostřené stoly s podzimní a zimní tematikou, které mohli ohodnotit sami návštěvníci. K degustaci byla připravena přívlastková vína, dále káva, bylinné likéry a míchané nápoje. Byla připravena výstavka gastronomického historického inventáře, prezentace a degustace pokrmů staročeské kuchyně. Hosté měli možnost ochutnat flambovanou palačinku či ovoce.

Odkaz na video: https://youtu.be/_XPMg02ogsU

Střední škola hotelnictví, řemesel a gastronomie, je členem Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.