JAK EFEKTIVNĚ ŘÍDIT FIRMU VE SLOŽITÉ DOBĚ?

15. 3. 2024

Aktuálně patří mezi největší problémy ve firmách ceny energií, ceny vstupních komodit nebo například nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Jak efektivně řídit firmu ve složité době? A co dělat, pokud se začnou objevovat problémy?

Nejen na tyto otázky jsme hledali odpovědi v třídílném SPECIÁLU PODCASTU Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK) NA KOMORU, jehož spoluautorkou je Iva Hovadová, certifikovaná interim manažerka a členka předsednictva České asociace interim managementu.

V prvním dílu jsme se zaměřili na představení interim managementu a České asociace interim managementu (CAIM), která získala od Hospodářské komory ČR OSVĚDČENÍ O AUTORIZACI oboru interim management. To znamená, že CAIM veřejně zastupuje obor Interim management, je leader oboru a je odborným garantem oboru interim management. „Naši členové pomáhají firmám řídit změny a důležité projekty, řešit krizové situace, zachraňovat jejich provozy, vyrovnávat se s nedostatkem či výpadkem odborných kapacit nebo se změnou situace na trhu. Firmám, které potřebují externí pomoc ke zvládnutí výjimečné situace, a to malým rodinným, středním i velkým firmám či korporacím, napříč sektory,“ řekla Iva Hovadová.

V dalších dvou dílech jsme pak rozebrali strategii, obchod, provoz firmy, ekonomiku a finance. „K těmto tématům jsem pozvala své kolegy Václava Korcana a Tomáše Rybičku, certifikované interim manažery. Společně jsme se zaměřili ve stručnosti na oblasti, kde ve firmách nacházíme největší rezervy, které způsobují následné problémy. Vše začíná u neexistující strategie, dále se promítá do oblasti obchodu, samozřejmě do provozu firmy, řízení, ekonomiky zakázek a následně do oblastí firemních financí. Často však stačí řešit jednotlivé oblasti včas nebo neotálet s žádostí o pomoc,“ dodala Iva Hovadová.

PRVNÍ DVA DÍLY SI MŮŽETE PUSTIT ZDE:

JAK EFEKTIVNĚ ŘÍDIT FIRMU VE SLOŽITÉ DOBĚ? (1)

JAK EFEKTIVNĚ ŘÍDIT FIRMU VE SLOŽITÉ DOBĚ? (2)

TŘETÍ DÍL BUDE MÍT PREMIÉRU 20. 3. 2024.

Sledujte FACEBOOK a LINKEDIN KHK KHK!

Zleva: Tomáš Rybička, Iva Hovadová, Václav Korcan