Když podpatky potkají podnikání aneb odpoledne pro ženy

 31. 1. 2024

V mimořádných prostorách kavárny Petrof Gallery se 25. ledna uskutečnilo první setkání členek, podnikatelek a manažerek členských firem v rámci platformy NA PODPATKU, která je letošní novinkou v portfoliu aktivit Krajské hospodářské komory KHK.

První ženskou osobností našeho kraje, která se „Na podpatku“ podělila o svůj kariérní příběh, byla Renata Červenák Nývltová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva ELTON hodinářská a.s. Společnosti, která je zakladatelem a nositelem tradice výroby náramkových hodinek PRIM v České republice.
Paní Renata Červenák Nývltová, rodačka z Nového Města nad Metují, ve svém předchozím zaměstnání jednoho dne pojala podezření, že by mohla pro firmu ve svém městě a značku PRIM něco udělat. A tak se na konci roku 2020 stala její generální ředitelkou…
Účastnicím setkání popsala, jaký je rozdíl mezi zákazníky muži a zákaznicemi ženami, na co ženy kladou důraz při nákupu hodinek a pro koho je kupují, jaké výhody a úskalí čekají na ženu ve vedoucí pozici, jaké vlastnosti a dovednosti vyhledává u svých kolegů a co je na druhou stranu neakceptovatelné. Paní Červenák Nývltová se rovněž podělila o svůj příběh, jak minulý režim zasáhl do jejích plánů na sportovní kariéru a přivedl ji ke studiu strojařiny, poradila, jak si plánovat čas, aby zbyl prostor na rodinu, přátele, sport i relaxaci.
I přes to, že Renata Červenák Nývltová vede firmu s dlouholetou tradicí, která se zařadila po bok významných hodinářských manufaktur zakládajících si na ruční práci, preciznosti a individuálním přístupu k zákazníkovi, nepovažuje svou kariéru za výjimečnou a dokonce i nezdary, které ji potkaly, bere jako nedílnou součást života, byly pro ni poučením a hnacím motorem do další práce.

Druhou část setkání vyplnila přednáška v podání Daniela Šmída, mentora, lektora etikety, odívání, komunikace a propagátora firemní kultury, jako malá ochutnávka tématu moderní etikety v byznysu. Plně se této oblasti, důležité pro podnikání bude věnovat celodenní kurz v měsíci dubnu.

„INSPIRACE, POZNÁNÍ a PODĚKOVÁNÍ, to jsou hlavní důvody k založení platformy Na podpatku. V našich firmách, malých i velkých, a všude kolem nás je mnoho inspirativních dam, spousta ženské energie, hodně životních příběhů, prožitých úspěchů i nezdarů. Tyto ženy jsou špičkami ve svém oboru a myslím, že je vhodné vytvořit příležitost, aby mohly inspiraci ze svého života předat ostatním.

Jedním z hlavních poslání komory je propojovat a podporovat podnikatele. Ze své praxe víme, že se mnoho našich členek vzájemně nezná, neví v čem podnikají, čím se zabývají. Mou snahou bylo vytvořit prostor k poznání nových lidí, nových témat, nových myšlenek, nových nápadů, výměně zkušeností…

Naše členky chceme rovněž trochu odměnit a poděkovat jim za to, že nás podporují, spolupracují s námi a pomáhají naplňovat naše představy. Doufám, že platforma Na podpatku vytvoří ženám příjemný prostor, kde kromě jiného načerpají energii, aby se potom mohly s elánem a láskou opět věnovat své práci“, dodává Erika Javůrková, ředitelka jednatelství Hradec Králové, iniciátorka a realizátorka aktivit této platformy.

Těšíme se na další setkání Na podpatku.

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526