Mladé technické talenty soutěžily ve stavbě jeřábu.

 14. 11. 2022

Celkem osm týmů se utkalo v krajském kole 7. ročníku soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI“, které proběhlo v pátek 11. 11. 2022 v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové. Vítězství bylo opravdu těsné. Všichni soutěžící prokázali, že rozhodně mají talent.

Tato technická soutěž smíšených týmů tvořených třemi žáky základní školy, třemi studenty střední školy a zástupcem firmy, zaměřená na rozvoj zručnosti, kreativity, technického myšlení a na týmovou spolupráci byla opět mezinárodní, a to v rámci česko–polské příhraniční spolupráce. Za ČR se klání zúčastnilo 6 týmů z Královéhradeckého kraje a za Polsko 2 týmy reprezentující město Svídnici.

České týmy, které postoupily z okresních kol, bojovaly pod vedením zástupců firem: ALPHA Vehicle Security Solutions Czech s.r.o., Kablo Vrchlabí s.r.o., Seco Industries, s.r.o., Stueken s.r.o., Trans Logistic CZ s.r.o. a WIKOV MGI a.s. Hronov. Polské týmy pak reprezentovaly firmy SONEL S.A a AAM Poland Sp. z o.o.

„Soutěžní družstva měla v letošním roce za úkol sestavit funkční model jeřábu v časovém limitu tří hodin. Všem týmům se náročné zadání tvořené mechanickou a elektronickou částí podařilo splnit. Soutěžící si vedli velmi dobře. Vítězství bylo opravdu těsné, rozhodovaly detaily “ uvedla Erika Javůrková, členka poroty.

Zlato nakonec vybojoval český tým společnosti Stueken s.r.o. – SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové – ZŠ Štefcova, Hradec Králové s kapitánem Filipem Novotným. 

Vítězný tým postupuje do celonárodního kola, které se uskuteční v červnu 2023 v Praze, kde bude reprezentovat Královéhradecký kraj. Do této soutěže postupuje i polský tým společnosti SONEL S.A., který se umístil na třetím místě a stal se tak nejlepším polským účastníkem soutěže.

Vítězům blahopřejeme a za skvělý výkon děkujeme všem účastníkům z Technologického klubu TÉKÁČKO Albrechtice, ze ZŠ Vrchlabí, Školní 1336, ZŠ Jednička Jičín, ZŠ Hronov, ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, ZŠ č.6 a ZŠ č.8  ve Svídnici dále ze SŠ strojírenské a elektrotechnické, SŠ technické a řemeslné Nový Bydžov, SPŠ Otty Wichterleho, VOŠ a SPŠ, Jičín, SŠ – Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška a Sdružení strojírenských škol (Zespół Szkół Mechanicznych) a Sdružení škol stavebních a elektrotechnických (Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych).

1.místo – Stueken s.r.o. – SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, ZŠ Štefcova, Hradec Králové

2.místo – Seco Industries, s.r.o. – SŠSE – ZŠ Jednička, Jičín     3.místo – Sonel – ZŠ č.8 Svídnice – ZŠB-E

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526