Ohlédnutí za seminářem Pracovněprávní novinky v roce 2024

 30. 1. 2024

Dne 29. 1. 2024 jednatelství Trutnov KHK KHK ve spolupráci s JUDr. Davidem Borovcem, partnerem advokátní kanceláře BOROVEC LEGAL s. r. o. a specialistou na pracovní právo, uspořádalo seminář pro členy KHK KHK i spolupracující organizace (ÚP ČR).

Vzhledem široké škále změn v pracovním právu, dopady poslední novelizace zákoníku práce, legislativních novinek v roce 2024 (konsolidační balíček, změny v zaměstnaneckých benefitech, nová úprava zdravotního pojištění, novela zákona o zaměstnanosti, agenturní zaměstnávání, změna zaměstnávání cizinců a nároku na podporu v nezaměstnanosti, změny v oblasti BOZP, úprava minimální a zaručené mzdy, cestovní náhrady…) nebylo překvapením, že účast na akci byla velmi vysoká. Semináře se zúčastnilo 48 osob, významných zaměstnavatelů nejen trutnovského regionu. Zajímavostí byla také diskuse nad očekávanými změnami, které přinesou legislativní opatření.

Pozitivním a osvěžujícím doplňkem se stala prezentace Mgr. Kláry Liché, majitelky poradenské společnosti CHANGERINE s. r. o., konzultantky pro oblast change managementu, outplacementu a řízení kariéry. Personalistům a managerům společností přiblížila psychologické aspekty komunikace změn (obzvláště nevítaných a negativních). Navázala ukázkami z praxe a příkladem, jak by zodpovědná firma měla prezentovat tuto situaci nejen médiím, ale hlavně svým odcházejícím zaměstnancům. Účel a způsob zřizovaní linek bezpečí pro zaměstnance firem se staly předmětem živé diskuse s posluchači, kteří se podělili o své zkušenosti z praxe.

Zvláštní poděkování patří Střední škole hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov, p. o. za přípravu výborného občerstvení.

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526