Osmý ročník soutěže Talenty pro firmy T-Profi odstartovalo okresní kolo v Hronově

21. 9. 2023

Dne 19. září 2023 proběhlo v areálu společnosti Wikov MGI a.s. Hronov okresní kolo soutěže Talenty pro firmy – T-Profi, kterou již 8. rokem pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje na podporu rozvoje polytechnického vzdělávání a spolupráce základních škol, středních škol a zaměstnavatelů.  Sešly se 3 osmičlenné týmy. Žáci pátých tříd a studenti druhých ročníků se pod vedením kapitánů – zástupců firem utkali v boji s časem a polytechnickou stavebnicí.  Ačkoli vítězství slavil tým společnosti Wikov MGI a.s., ZŠ a MŠ v Hronově a Střední průmyslové školy Otty Wichterleho, ostatní soutěžící, tým společnosti Farmet a.s., ZŠ Boženy Němcové v Jaroměři a Střední školy řemeslné v Jaroměři a tým společnosti Ammann Czech Republic s.r.o., ZŠ a MŠ v Krčíně a Střední průmyslové školy, odborné školy a základní školy v Novém Městě nad Metují, se nenechali ani trochu zahanbit a úspěšně sestavili model lanovky.

Čas, který potřebovali porotci na vyhodnocení sestavených funkčních modelů, soutěžící využili na prohlídku firmy, za jejíž organizaci děkujeme Mgr. Lucii Kejzlarové Erlebachové, personální ředitelce společnosti Wikov MGI a.s. v Hronově.

S vítězným týmem se těšíme na setkání na krajském kole soutěže, které se uskuteční 20. října v Hradci Králové v rámci Prezentace středních škol a zaměstnavatelů.

Tým Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje