Portréty a housle – výjimečné spojení, nezapomenutelný zážitek.

11. 10. 2022

Dobřenickým zámkem se nesl nádherný zvuk historických houslí. Příjemné tóny klasické hudby v podání Jaroslava Svěceného za doprovodu pianistky Lucie Tóth si naši členové vychutnali třetí říjnový večer.

V jedinečném projektu s názvem Galavečer portrétů a houslí se spojily dvě výjimečné osobnosti českého uměleckého světa, houslový virtuos Jaroslav Svěcený a umělecký fotograf a portrétista Jadran Šetlík a připravily pro naše hosty úchvatný a nezapomenutelný zážitek.

Poutavý program představil kouzlo výroby tohoto klasického hudebního nástroje a diváci měli možnost porovnat výrazné, jiskřivé, dynamické ale i hebké a hladivé zvuky 8 starožitných houslí z dílny tak geniálních houslařů jakými byli například Carlo Ferdinando Landolfi a Giuseppe Rocca. Samozřejmě nechyběly ani nejžádanější a nejdražší housle světa, jedinečné stradivárky. Skupinu italských mistrů 18. a 19. století doplnil nástroj české houslařské špičky Vladimíra Pilaře, který se svým talentem zařadil mezi světovou elitu.

„Je skvělé, že jsme mohli exkluzivně pro naše členy připravit tento mimořádný večer a poskytnout další možnost pro neformální, přátelské setkání. Spojovacím článkem tentokrát byla hudba, historie a umění“, dodává Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory.