Představujeme nového člena jednatelství Jičín – společnost TEXLA a.s.

20. 6. 2023

Společnost TEXLA a.s., jejíž areál máte jak na dlani, když sjíždíte od Holovous do Ostroměře, je významným dodavatelem laminovaných textilií především pro automobilový průmysl. Materiály firma zpracovává laminací plamenem nebo adhezivní laminací. Do portfolia společnosti patří i CNC řezání nebo výsek přesně řezaných dílů a ražba do tkanin prostřednictvím válců nebo desek. Díky tomu pak zákazník získává jedinečný design výrobku podle vlastních 3D návrhů.

Historie společnosti se začala psát ve Švédsku v roce 1962. V současnosti má skupina Texla pět závodů na dvou kontinentech. V Ostroměři se nachází největší z nich.  Byl otevřen v roce 2007 a zaměstnává 140 lidí.

Specialitou firmy TEXLA je nanášení lepidla, na kterou společnost vyvinula několik technik a neustále pracuje na jejich vylepšování. Parametry takového lepidla jsou exkluzivně přizpůsobeny potřebám každého jednotlivého zákazníka.

Je nám ctí, že se společnost TEXLA a.s. stala novým členem Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje!

Přesnou představu o tom, čím se společnost TEXLA a.s. zabývá, získáte z tohoto videa:

Texla – A Softer Sustainable World – YouTube

Více informací naleznete zde: https://texla.se/