Představujeme vám nejúspěšnější FIRMY ROKU 2022

 7. 6. 2023

Krajská hospodářská komora (KHK KHK) ocenila nejlepší FIRMY ROKU Královéhradeckého kraje. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskutečnilo 6. června v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí. Součástí programu byla prohlídka nádherných historických prostor zámku, výstava fotografií Jadrana Šetlíka nebo prezentace prémiového segmentu automobilů značky Škoda od firmy MATRIX a.s. Mezi významnými hosty nechyběl hrabě František Kinský, majitel zámku. Úvodního slova se společně s ním ujali Martin Červíček, hejtman Královéhradeckého kraje, senátor Jan Holásek, poslanec Pavel Staněk, Radek Zadrobílek, předseda představenstva Krajské hospodářské komory, a viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský.

Ocenění Firma roku Královéhradeckého kraje 2022 bylo uděleno celkem v šesti kategoriích:

  • V kategorii OSVČ zvítězil Jan Šauer

Rodinná firma Jana Šauera ze Semechnice u Dobrušky, dnes známa spíše pod obchodním jménem ŠAUER – TURBO – ENERGO – SERVIS, zaměstnává přes 10 zaměstnanců. Tento dynamický podnik působí v oblasti automobilového a agro sektoru, vodních elektráren a lodních pohonů. Firma dále spolupracuje s okolními průmyslovými podniky a nabízí širokou paletu služeb, včetně výpalků CNC plazmou, soustružení, frézování a broušení. Inovativní nástřiky speciálních pryžových, keramických a pokovovacích technologií jsou další specialitou firmy, jež posiluje její pozici na trhu. Nejnovějším příspěvkem k rozvoji firmy je 12 metrů dlouhá tryskárna a plazmová metalizace. Firma ŠAUER – TURBO – ENERGO – SERVIS je aktivní nejen v České republice a na Slovensku, ale své strojní zařízení dodává i do Velké Británie, což zdůrazňuje její mezinárodní dosah a konkurenceschopnost.

  • V kategorii FIRMA DO 50 ZAMĚSTNANCŮ získala cenu společnost GOLF CLUB U Hrádečku s.r.o.

Firma GOLF CLUB U Hrádečku s.r.o., známá jako Grund resort, je čtyřhvězdičkový resort, který se nachází v Podkrkonoší, přesněji v Mladých Bukách. Nabízí 28 exkluzivních pokojů, jejichž interiéry vytvořilo renomované studio Pagani-Tresoldi, spolu s 26 samostatnými apartmány. Hlavní chloubou resortu je ale 18jamkové golfové hřiště PAR 70, které se nedávno umístilo v Top 10 anketě Golfový areál roku 2022. Kromě golfového hřiště a luxusního ubytování zde návštěvníci naleznou i cvičné hrací plochy, restauraci, golfovou klubovnu, hotelový wellness a saunový svět s venkovní ochlazovnou. Grund resort, který je v provozu od roku 2009, ukázal svou odolnost i v dobách těžkých zkoušek, jako byla pandemie covidu.

  • FIRMOU ROKU DO 250 ZAMĚSTNANCŮ se stala společnost ZPA Smart Energy a.s.

Společnost ZPA Smart Energy a.s. se nachází v samotném srdci Trutnova a je významným hráčem na poli energetiky. V současné době zaměstnává více než 200 zaměstnanců, má vlastní vývoj a výrobu. Působí nejen v podhůří Krkonoš, ale má kancelář v Praze a Berlíně. ZPA Smart Energy je předním evropským výrobcem inteligentních elektroměrů a systémů dálkového sběru dat a řízení rozvodné sítě Smart Grid. Vyvíjí a instalují systémy pro nadnárodní energetické společnosti. Zabývají se unikátními projekty, kooperují s významnými světovými energetickými firmami a vyhlášenými univerzitami, vyrábí produkty na míru, pracují s nejnovějšími technologiemi a následují moderní trendy. Společnost letos slaví 30 let od úspěšné privatizace.

  • V kategorii FIRMA NAD 250 ZAMĚSTNANCŮ si ocenění odnesla společnost Datwyler Sealing Technologies CZ s.r.o.

Společnost Datwyler Sealing Technologies CZ s.r.o. z Nového Bydžova je výrobce přesných pryžových lisovaných výrobků, které jsou aplikovány v automobilovém průmyslu v brzdových systémech, nebo systémech pro řízení a kontrolu emisí. Výrobní závod v Novém Bydžově zaměstnává přes 500 zaměstnanců a s jeho obratem přes 1,2 miliardy Kč je strategickým a klíčovým závodem nadnárodní korporace Datwyler, mající hlavní sídlo ve Švýcarsku. Společnost má letité zkušenosti v oboru a velké know-how v oblasti zpracování pryže. Díky tomu je předním světovým dodavatelem v tomto obchodním segmentu. Spokojenost a rozvoj jejich zaměstnanců je pro ně klíčové a jednou z hlavních firemních hodnot je chovat respekt jeden k druhému.

  • V kategorii INOVATIVNÍ FIRMA ROKU získala cenu společnost Electroforming s.r.o.

Společnost Electroforming s.r.o., česká technologická společnost z Nového Města nad Metují, se zabývá výzkumem, vývojem a výrobou v oblasti elektrochemie a strojírenství, s historií sahající do roku 2003. Hlavní oblastí činnosti jsou aplikace elektroformování a speciálních povrchových úprav ve strojírenství, elektrotechnice a památkové péči. Společnost provozuje vlastní nástrojárnu se zaměřením na výrobu forem pro vstřikování plastů, lisování pryže či technické keramiky. Firma spolupracuje s celou řadou našich i zahraničních společností, soukromníků i vědecko-výzkumných institucí. Stěžejní část výroby společnosti tvoří zakázky a projekty pro průmyslové partnery.

  • PODNIKATELKOU ROKU 2022 se stala  Iva Labaštová

Podnikání Ing. Iva Labaštová z Holína u Jičína zahájila v roce 1997 v oboru vedení účetnictví, v roce 2002 vybudovala pěstitelskou pálenici a ovocný lihovar. Kromě výroby destilátů v objektu pořádala koncerty, divadelní představení a řemeslné jarmarky, takže se místo stalo centrem kulturního dění regionu. Po 17 letech se rozhodla firmu prodat a zúročit nabyté životní zkušenosti a vědomosti získané průběžným studiem fungování lidského těla a psychiky ve zcela odlišném oboru. Od roku 2014 se zabývá poradenskou, konzultační a přednáškovou činností v oblasti řešení fyzických i psychických problémů, především Metodou RUŠ. Pomáhá lidem, kteří chtějí vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a nevědí, jak na to. Řeší s nimi problémy v oblasti vztahů, prožitých traumat, nespokojenosti v práci, strachů, depresí a úzkostí, zdravotních i jiných potíží. Pomáhá lidem změnit jejich život tak, aby byli spokojeni ve všech jeho oblastech a stali se sami tvůrci svého štěstí.

VŠEM VÍTĚZŮM BLAHOPŘEJEME!


Nominované OSVČ                                                                                                 Nominované firmy do 50 zaměstnanců
Nominované firmy do 250 zaměstnanců                                                                Nominované firmy nad 250 zaměstnanců
Nominované inovativní firmy                                                                                      Nominované podnikatelky

Vítězové Firma roku Královéhradeckého kraje 2022 (zleva):
Datwyler Sealing Technologies CZ s.r.o., ZPA Smart Energy a.s., Jan Šauer, Iva Labaštová, Electroforming s.r.o., GOLF CLUB U Hrádečku s.r.o.

 

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526