PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2022: Osobní setkání nic nenahradí!

 14. 11. 2022

V pátek a v sobotu (11. a 12. 11. 2022) v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové vyvrcholil  osmý ročník PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ (PSSZ), které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

„Široký proud návštěvníků pohybujících se mezi stánky, nesčetné dotazy účastníků, kde vystavuje ta a ta konkrétní škola a pozitivní zpětná vazba od vystavovatelů mluví jasně. Pořádání PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ rozhodně má smysl. Proto je budeme i nadále organizovat, podporovat, investovat do nich čas a úsilí, abychom na jednom místě připravili skvělé podmínky pro naše školy a firmy k oslovení co největšího počtu budoucích studentů a zaměstnanců, kteří u nich najdou uplatnění,“ řekl Mgr. Radek Zadrobílek, místopředseda představenstva KHK KHK.

„Jsme moc rádi, že se návštěvnost vrátila na předcovidová čísla. Zároveň to je jasný důkaz toho, že osobní setkání, ke kterému tady dochází, nic nenahradí. Střední školy mají jedinečnou příležitost oslovit deváťáky, představit jim nabízené obory a pozvat je na dny otevřených dveří,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Organizátoři navštívili s výstavami všech pět bývalých okresních měst Královéhradeckého kraje, kde se představily návštěvníkům téměř  tři stovky vystavovatelů z řad středních škol a regionálních firem.

„Kvalita našich akcí byla a je naší prioritou a proto se ke kvalitní, aktivní a inspirativní prezentaci snažíme prostřednictvím ocenění STÁNEK ROKU motivovat i vystavující školy. Jedním z cílů této aktivity je dát návod všem vystavovatelům, jak připravit efektivní a poutavou formu prezentace, a následně odměnit střední školy našeho kraje s nejaktivnějším a nejinspirativnějším pojetím prezentačních aktivit. Odborné i laické hodnocení stánků proběhlo na výstavách v Trutnově a Hradci Králové. Vítěze letošního ročníku vyhlásíme 7. prosince,“ sdělil Radek Zelenka.

Více o STÁNKU ROKU: https://www.vybiramstredni.cz/nejlepsi-prezentace/

Hlavním cílem PSSZ je představit návštěvníkům na jednom místě komplexní nabídku vzdělávacích možností i příležitosti pro budoucí zaměstnání a pomoci tak žákům závěrečných ročníků základních škol vybrat tu správnou střední školu a hlavně obor, který pro ně osobně „bude mít budoucnost“.

Současní deváťáci rozhodně nenechali nic náhodě a společně s rodiči využili potenciálu těchto akcí k získání širokého spektra informací.

Zajímavá VIDEA, PODCASTY atd. najdete na sociálních sítích KHK KHK:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/komorakhk/
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/krajska-hospodarska-komora-kralovehradeckeho-kraje/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCST9xDpTXL2JDOPXOs-CiFA

SOUNDCLOUD: https://soundcloud.com/na-komoru

GOOGLE PODCASTS: Podcasty Google – na komoru

Více informací o PSSZ: https://www.vybiramstredni.cz/

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526