PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ se přesunuly do trutnovského UFFA

 10. 10. 2022

Osmý ročník PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ (PSSZ), které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK), se v pátek přesunul do trutnovského UFFA, kde se letošním deváťákům a jejich rodičům představilo přes šest desítek škol a firem, a to nejen z Královéhradeckého kraje, ale také ze sousedních krajů.

 „Prezentace středních škol a zaměstnavatelů, které se opakují již po několikáté, mají velký význam a smysl, a to pro všechny účastníky, tedy nejen pro žáky posledních ročníků a jejich rodiče… Jsem rád, že je tato akce tak hojně navštěvovaná,“ uvedl Ing. Jan Kranát, člen představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, který letošní trutnovskou akci společně s dalšími významnými hosty zahájil.

Současní deváťáci a jejich rodiče mají na těchto výstavách jedinečnou příležitost získat podrobné informace o studiu na vybraných školách, dozvědět se, jaké předměty a praxe je čekají nebo jaké najdou po absolvování školy pracovní uplatnění.

PSSZ, které návštěvníkům nabízí bohatý doprovodný program, například v podobě kariérního poradenství v režii Úřadu práce ČR, se i letos konají ve všech bývalých okresních městech Královéhradeckého kraje. Celou sérii pak v listopadu slavnostně zakončí prezentace v Hradci Králové (11. a 12. 11. 2022). Součástí programu jsou i online aktivity na sociálních sítích KHK KHK, a to v podobě zajímavých videí, rozhovorů či podcastů.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/komorakhk/
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/krajska-hospodarska-komora-kralovehradeckeho-kraje/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCST9xDpTXL2JDOPXOs-CiFA

V Trutnově také proběhlo okresní kolo soutěže TALENTY PRO FIRMY (T-PROFI), jejíž cílem je především zvyšovat zájem mladé generace o techniku, technické obory a s tím související profese.

Více o soutěži: https://www.vybiramstredni.cz/t-profi/

Pět týmů soutěžilo v Trutnově o postup do krajského kola. Vítězem se stal tým pod vedením Bc. Miroslava Cee ze společnosti Kablo Vrchlabí s.r.o. ve složení: Martin Renner, Jan Blažek a Jan Švanda ze Střední školy strojírenské a elektrotechnické Nová Paka, Vrchlabí a dále Jan Vrbata, Kateřina Pacnerová a Anička Mejsnarová ze Základní školy, Vrchlabí, Školní 1336. Nesmíme zapomenout ani na pedagogický dozor – Mgr. Lukáše Kubelku z této základní školy.

Všem týmům gratulujeme za skvělé výkony a s vítězem se těšíme na setkání v krajském kole soutěže.

Více informací o PSSZ: https://www.vybiramstredni.cz/

 

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526