Přípravy na Prezentace středních škol a zaměstnavatelů jsou v plném proudu

 14. 9. 2022

Již za dva týdny bude zahájen další ročník Prezentací středních škol a zaměstnavatelů 2022. Opět po roce tak budou mít žáci devátých tříd a jejich rodiče z celého Královéhradeckého kraje možnost osobně a detailně se seznámit s nabídkou oborů jak krajských, tak i mimokrajských středních škol. Letošní ročník zahájíme 30. září v Rychnově nad Kněžnou, akce postupně projde bývalými okresními městy Královéhradeckého kraje a celou sérii ukončíme 12. listopadu v Hradci Králové.

Budoucí středoškoláci mají na těchto výstavách jedinečnou příležitost získat podrobné informace o studiu na vybrané škole, dozvědět se, jaké předměty a praxe je čekají, jaké najdou po absolvování školy pracovní uplatnění, ale třeba i jaké mimoškolní aktivity mohou využít, jak vypadá internát, nebo jak chutně se vaří ve školní jídelně. I to je důležitá součást spokojenosti studenta.

Výběr střední školy je obvykle prvním zásadním krokem v životě člověka, který by neměl být podceňován, proto je při rozhodování, kam po základní škole nastoupit, nezastupitelný osobní kontakt se zástupci škol. Ti zájemcům podají přesné, konkrétní a ucelené informace, což rozhodování budoucího studenta významně usnadní.

 

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526