SPECIÁL NA KOMORU: GENERAČNÍ OBMĚNA VE FIRMĚ

15. 8. 2023

GENERAČNÍ OBMĚNA VE FIRMĚ

Velké téma (nejen) pro české rodinné firmy na příštích minimálně 10 až 15 let… Podle odborníků však zvládne generační obměnu jen asi třetina firem. V čem je specifické předávání firmy například z otce na syna? Kdy by se mělo začít řešit? Nenechte si ujít SPECIÁL našeho podcastu NA KOMORU.

Dle odborníků je jen málo firem, které zvládnou tzv. „rodinnou štafetu“. Velmi často se stává, že předání rodinné firmy dětem nedopadne a zkrachuje. Je totiž nutné si uvědomit, že jde o obrovskou zkoušku pro firmu i rodinu, tedy pro pracovní a osobní (rodinné) vztahy.

V čem je specifické předávání firmy tzv. z generace na generaci? Kdy by se mělo začít řešit? Jak těžké bývá pro majitele upozadit ego a přestat vše řídit sám? Prvním hostem našeho třídílného speciálu věnovaného GENERAČNÍ OBMĚNĚ byla firemní poradkyně VIERA TRUMHOVÁ.

V dalších dílech se pak společně vydáme přímo do českých firem a zeptáme se jich, jak oni řešili či řeší generační obměnu.

Ve druhém dílu (PREMIÉRA 16. 8. 2023) si můžete těšit na zajímavý rozhovor s RUDOLFEM KASPEREM, významnou podnikatelskou osobností Trutnovska a zakladatelem holdingu KASPER GROUP.

Třetí díl (PREMIÉRA 23. 8. 2023) pak bude patřit RODINNÉ FIRMĚ GRUNDOVÝCH, kterou bude reprezentovat nejmladší ze synů – JAN GRUND, jednatel společnosti GRUND RESORT GOLF & SKI.