Společnost FOTON, s. r. o. – jeden z finalistů ankety Firma roku Královéhradeckého kraje

 12. 7. 2021

Jako každý rok, i letos proběhla anketa Firma roku Královéhradeckého kraje 2021. Hlasuje se v 6 kategoriích: Fyzická osoba, Firma do 50 zaměstnanců, Firma do 250 zaměstnanců, Firma nad 250 zaměstnanců, Podnikatelka roku a novinkou je kategorie Inovativní firma roku. Již brzy se dozvíme vítěze jednotlivých kategorií, ale už teď můžeme představit jednoho z finalistů, kteří byli nominováni v kategorii Inovativní firma roku za jednatelství Jičín.

Jedná se o firmu FOTON, s. r. o. ze Studénky v Nové Pace. Tato společnost se zabývá zakázkovým vývojem a  výrobou přístrojové techniky (zejména elektroniky)  a dále pak konstrukcí a realizací jednoúčelových strojů  a výrobních technologií.  Aktivity firmy jsou široké a pokrývají pole elektroniky, fotoniky, diagnostiky plazmatu, vakuových technologií  a obecně přístrojového inženýrství. Firma FOTON, s.r.o.  vyvíjí vysokonapěťové, speciální napěťové a proudové zdroje, mikropolohovací kontroléry, optické generátory a fotodetektory, vakuové kontroléry a další speciální systémy.  Dlouhodobě také spolupracuje na mnoha prestižních vědeckých a technických projektech s renomovanými českými i zahraničními vědeckými pracovišti (CERN, ELI-Beamlines, JINR aj.)

Během své 21leté historie firma vyrobila více než 200 funkčních prototypů pro různé oblasti techniky. Ačkoliv je firma FOTON, s.r. o. se svými 14 zaměstnanci malá, svojí produkcí významně přesahuje nejen hranice okresu nebo kraje, ale i celé republiky.

www.fotons.cz

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526