STUDIJNÍ VÝJEZD ZA DOBROU PRAXÍ 2023

13. 9. 2023

I v letošním roce (od 6. 9. do 8. 9. 2023) se zástupci Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK)Královéhradeckého kraje vydali společně s podnikateli do Českého ráje, aby se u tamních firem inspirovali a obohatili se tak o zajímavé a cenné informace.

První zastávkou byla společnost ENIKA.CZ s.r.o. – český výrobce bezdrátových technologií. Účastníkům výjezdu představili společnost Vladimír Gernat, generální ředitel, a jeho kolegyně – Iva Horáčková a Veronika Danišová. Středeční dopolední program pak zakončila návštěva společnosti SQS Vláknová optika a.s., která je výrobcem komponentů vláknové optiky, laserové techniky a optoelektroniky. Výroba SQS je postavena z velké části na vlastním vývoji, který se zaměřuje na inovace i vývoj nových produktů.

Odpoledne patřilo prohlídce společnosti Planta Naturalis v Markvarticích. Následně se celá skupina přesunula do Hotelu Skála, kde ji čekala prezentace společnosti SUNDISK s.r.o., degustace destilátů a likérů Destilerie Balatka a ochutnávka lokálních potravin.

Ve čtvrtek (7. 9. 2023) se účastníci výjezdu vydali na kánoe a na koloběžky. Někteří zase formou turistiky vyrazili poznávat přírodní krásy Malé Skály a okolí. Sportovní den nás všechny opravdu moc bavil!

„V pátek (8. 9. 2023) jsme vyjeli na ochutnávku sirupů Kitl a Vratislavické kyselky. Provedl nás osobně jednatel společnosti a první český vodní someliér Honza Vokurka. No a na závěr jsme si pochutnali na výrobcích Řemeslné pekárny Koláček,“ prozradil Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Téměř čtyři desítky účastníků, především z řad členů KHK KHK, tak i v letošním roce čekal nabitý program zahrnující prohlídky a prezentace významných regionálních firem, ochutnávku místních specialit, návštěvy zajímavých turistických míst a možnost propojit se s potencionálními obchodními partnery. K programu se i tentokrát připojil radní Královéhradeckého kraje zodpovědný za regionální rozvoj a evropské granty a dotace Adam Valenta.