T-PROFI tým Královéhradeckého kraje – EXCELENCE v oboru mechatronik.

29. 6. 2023

Konec školního roku patřil opět mladým talentovaným technikům, kteří se ve dnech 26. a 27. června sešli v Praze na již 7. celorepublikovém kole technické soutěže Talenty pro firmy T-profi 2023 s mezinárodní účastí. Od letošního roku je tato jedinečná soutěž zařazena do kategorie národních soutěží CzechSkills Junior dle pravidel EuroSkills.
Královéhradecký kraj reprezentoval tým společnosti Stueken s.r.o., ZŠ Štefcova a SPŠ, SOŠ a SOU Hradební z Hradce Králové.
Úkolem 13 týmů bylo sestavit funkční model přečerpávací vodní elektrárny. Finalisté museli prokázat znalosti a dovednosti ve 4 disciplínách – montáž modelu, zapojení elektro okruhu, 3D tisk předepsaných součástek a programování. Naše devítičlenná skupina uzavřela lepší polovinu startovního pole a obsadila 6. místo. Za tento vynikající výkon, obrovské nasazení a stoprocentní týmovou práci patří poděkování žákům Janu Bonischovi, Václavu Pourovi, Matěji Šálkovi s paní učitelkou Janou Nohejlovou, středoškolákům Vojtěchu Vošickému, Tomáši Jandovi a Michalu Pražákovi s panem učitelem Danielem Beladou a samozřejmě našemu skvělému kapitánovi Filipu Novotnému.
Výsledky našeho týmu byly na tak vysoké úrovni, že splnil přísná kritéria hodnocení EuroSkills a může se pyšnit titulem EXCELENCE v oboru mechatronik.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje na soutěži Talenty pro firmy od jejího vzniku aktivně spolupracuje a rozšířila ji i do sousedního Polska. Ve spolupráci se SIPH ve Svídnici pořádá mezinárodní soutěž na regionální úrovni a její vítěz, tým společnosti Sonel s.a., se rovněž zúčastnil pražské soutěže. Podal obdivuhodný výkon a umístil se velmi vysoko – na nádherném 5. místě a rovněž získal titul Excelence v oboru mechatronik.

Vítězem celorepublikového klání se stal tým Pardubického kraje pod záštitou naší členské společnosti OEZ s.r.o. Letohrad.