Trutnov je již 30 let centrem elektrotechniky

30. 3. 2023

Již tři desítky let se v Trutnově daří elektrotechnickému průmyslu. V současné době zde osm firem zaměstnává zhruba 3,5 tisíce lidí z Trutnova a okolí. Společně se letos rozhodly toto kulaté výročí velkolepě oslavit s mottem „30 let nabíjíme Trutnov novou energií“.

Za vším stála privatizace ZPA Trutnov. Elektrotechnický průmysl převzal štafetu nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu poté, co skončily doly a textilky. Důkazem je počet zaměstnanců, který z 1,5 tisíce v roce 1993 vzrostl na současných 3,5 tisíce. Díky privatizaci koncernového podniku ZPA Trutnov vznikly další úspěšné firmy: Argotech a. s., Hitachi Energy Czech Republic, s.r.o., mdexx Magnetics Devices, s. r.o., Pepperl & Fuchs Manufacturing, s.r.o., Siemens, s.r.o., TE Connectivity Trutnov, s.r.o., Vitesco Technologies Czech Republic, s.r.o., ZPA Smart Energy a.s. Do přípravy oslav se zapojilo všech osm významných elektrotechnických firem. Lidé se v průběhu roku mohou těšit na bohatý kulturní, sportovní i společenský program pro veřejnost i rodiny s dětmi.

Partnery 30 let elektrotechniky v Trutnově jsou kromě města Trutnova také Střední průmyslová škola Trutnov a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.