Trutnovské UFFO zaplnily PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ

11. 10. 2021

Letošní sedmý ročník Prezentací středních škol a zaměstnavatelů (PSSZ), které každoročně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK), se v pátek (8. 10. 2021) přesunul do dalšího okresního města – do Trutnova, kde vystavovaly desítky středních škol a firem.

„Druhá výstava v pořadí měla opět úspěch. Do trutnovského UFFA mířily davy žáků a jejich rodičů, aby si prohlédly prezentace jednotlivých středních škol, ale také místních firem. I na vystavovatelích je znát, že jsou rádi, že můžou osobně návštěvníkům představit své studijní obory, výrobní odvětví či pracovní pozice a nabídnout jim maximum informací, aby především deváťákům a ulehčili volbu, kam na střední,“ uvedl ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Zelenka.

Cílem akce, která letos probíhá prezenčně ve výstavních prostorách jednotlivých měst i online na facebooku KHK KHK, je představit návštěvníkům nejen komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale také příležitostí pro budoucí zaměstnání. Součástí výstav je i bohatý doprovodný program, kde si zájemci mohou vyzkoušet různá povolání, seznámit se s technologiemi budoucnosti jako virtuální realita, práce s drony, 3D tiskem, roboty apod. Pro rodiče jsou připraveny přednášky zaměřené na kariérové poradenství a informace související s celým procesem výběru střední školy až po návod k vyplňování přihlášky.

„Rozhodnutí, jaký studijní směr si vybere žák základní školy, je krok velmi obtížný. Tyto akce pomáhají zjednodušit tento výběr žákům i rodičům, a zároveň umožňují představení škol i jejich spolupráci s regionálními zaměstnavateli …,“ sdělil během své návštěvy poslanec a starosta města Trutnov Ivan Adamec.

V Trutnově zároveň proběhlo další okresní kolo soutěže TALENTY PRO FIRMY (T-PROFI), jejíž cílem je podpora zájmu mladých lidí o dnes velmi perspektivní technické obory. Tentokrát se utkaly čtyři SOUTĚŽNÍ TÝMY, složené ze žáků základních a středních škol, pedagogů a zástupců firem, kteří byli v pozici vedoucích týmu.

V prvním týmu pod vlajkou ABB Power Grids CR s.r.o. spolu soutěžili žáci ZŠ Komenského Trutnov a studenti SPŠ Trutnov, druhý tým Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. tvořili žáci ZŠ Svoboda nad Úpou a studenti SPŠ Trutnov a ve třetím týmu, který vedl kapitán z firmy Vitesco Technologies CR s.r.o., spojili síly žáci ZŠ Podharť Dvůr Králové n. L. a studenti SPŠ a SOU Dvůr Králové n. L.

Nesmíme zapomenout na vítězný tým: V jeho čele stál kapitán Jan Holý ze společnosti ZPA Smart Energy a.s. Společně s ním „okresní zlato“ vybojovali žáci ZŠ Komenského Trutnov (Martin Bubeníček, Martin Kubíček, Adam Záruba) a studenti SPŠ Trutnov (Matěj Berger, Jakub Dibelka, František Karnovský).

Více informací na vybiramstredni.cz nebo na FACEBOOKU KHK KHK (ONLINE PSSZ): @komorakhk