V rámci 8. ročníku Studijního výjezdu naši členové vyrazili do Dolnoslezského vojvodství

13. 9. 2022

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje uspořádala ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a se Sudeckou Izbou Przemysłowo Handlowou w Świdnicy již 8. ročník Studijního výjezdu za dobrou praxí (od středy 7. 9. do pátku 9. 9.), v rámci kterého se tentokrát účastníci vydali na území Dolnoslezského vojvodství v Polsku.

Bezmála 4 desítky účastníků z řad našich členů čekal nabitý program zahrnující prezentace regionálních producentů, ochutnávku místních specialit, návštěvu zajímavých turistických atraktivit, odborné prezentace a samozřejmě propojování s potencionálními  obchodními partnery. K části programu se také připojil radní Královéhradeckého kraje zodpovědný za regionální rozvoj a evropské granty a dotace Adam Valenta.

„V letošním ročníku jsme se snažili zúročit dlouhodobou spolupráci a kontakty s polskými partnery, kteří nám pomohli  s vytipováním nejzajímavější míst. Velkou zásluhu na hladkém průběhu letošního ročníku měli zejména František Molík, ředitel našeho náchodského jednatelství a Jaroslav Štefek, sekretář Euroregionu Glacensis, kteří se podíleli na přípravě programu a také neúnavně tlumočili  na všech našich prohlídkách. Věřím, že se nám společně podařilo pro účastníky připravit pestrou „ochutnávku“ polské pohostinnosti, památek a zajímavostí v polském příhraničí uvedl ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Zelenka.