V Rychnově odstartovaly letošní PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ

4. 10. 2021

Letošní sedmý ročník Prezentací středních škol a zaměstnavatelů, které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK), odstartoval první říjnový den (1.10.2021) v Rychnově nad Kněžnou, kde vystavovalo téměř 60 středních škol a firem.

„Jsme velice rádi, že můžeme letošní ročník uspořádat a po covidové pauze se vydat společně se školami a regionálními firmami do jednotlivých okresních měst našeho kraje, kde se výstavy uskuteční,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Cílem akce, která letos probíhá prezenčně i v online režimu, je představit nejen komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale také příležitosti pro budoucí zaměstnání. Součástí výstav je bohatý doprovodný program včetně aktivit realizovaných Úřadem práce ČR, partnerem akce.

„Pro žáky a jejich rodiče jsme navíc připravili řadu novinek. Například ukázky virtuální reality, 3D scanování, 3D tisku, dronů a dalších technologií budoucnosti. V rámci online aktivit můžete na našem Facebooku sledovat speciální videochaty a rozhovory se zástupci škol a firem a s dalšími hosty,“ dodal Radek Zelenka.

„Žáci na těchto výstavách vidí, co je v zaměstnání čeká, a tak si můžou zvolit to, co je právě baví. V tom vidím obrovský přínos těchto akcí,“ uvedl Adam Valenta, radní Královéhradeckého kraje odpovědný za oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací, který si nenechal zahájení PSSZ v Rychnově ujít.

Mnoho vystavovatelů nabízelo na svých stáncích interaktivní aktivity, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet nejrůznější praktické činnosti zaměřené na přiblížení jednotlivých oborů. Součástí akce byly také přednášky či kariérové poradenství.

V Rychnově zároveň proběhlo okresní kolo soutěže TALENTY PRO FIRMY (T-PROFI), jejíž cílem je podpora zájmu mladých lidí o dnes velmi perspektivní technické obory.

Soutěžní týmy složené ze žáků základních a středních škol, pedagoga a zástupce firmy, který je v pozici vedoucího týmu, musí v daném časovém limitu sestavit ze součástek polytechnické stavebnice funkční a pohyblivý model zařízení s důrazem na přesnost montáže, dodržení stanovených technických parametrů a čas. Účastníci soutěže si i letos otestovali nejen svoji zručnost, ale také schopnost komunikace mezi vrstevníky i dospělými.

Celkem se v Rychnově utkaly 3 soutěžní týmy tvořené členy Technologického klubu Tékáčko z Albrechtic, studenty Střední školy – Podorlické vzdělávací centrum a Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou. Soutěžní družstva vedli pracovníci z firem Alpha Vehicle Security Solutions Czech s.r.o., Bühler CZ s.r.o. a SV Metal spol. s r.o. Vítězem se stal tým vedený kapitánem Alešem Dytrtem z firmy Bühler CZ s.r.o. ve složení Jan Palán, David Zábranský, Rudolf Černík, Sebastian Mrázek, Max Patočka, Matěj Kubásek.

Gratulujeme a těšíme se na setkání v krajském kole soutěže.

Více informací o PSSZ najdete ZDE: vybiramstredni.cz
Nebo na FACEBOOKU KHK KHK (ONLINE PSSZ): @komorakhk