Večerní firemní štafety prověřily nejen sportovní připravenost účastníků, ale i jejich odhodlání čelit extrémně nepříznivému, deštivému a větrnému počasí.

6. 2. 2024

Deštné v Orlických horách – V sobotu 3. února 2024 se pod vrcholem Velké Deštné v srdci Orlických hor uskutečnil večerní závod firemních štafet, výjimečné sportovní klání v běhu na lyžích na 3×3 km. Výzvu „Sestavte a přihlaste svou firemní štafetu“ do akce pořádané společností Wikov MGI a.s. ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje a Wikov SKI Skuhrov vyslyšelo 19 firem.

Závod, který proběhl při 40. ročníku Orlického maratonu v rámci ČEZ SkiTour, prověřil jak fyzickou připravenost týmů, tak jejich orientační schopnosti ve tmě, ale i kvalitu a nepromokavost oblečení a neochvějnost odhodlání do tmy a psího počasí vůbec vstoupit.

Žádný z účastníků boj nevzdal a přesně v 17 hodin vyrazili na trať první závodníci, aby po méně než 30 minutách skončil v cíli první finišmen.

S časem 00:26:42 projela cílem jako první štafeta XCSPORT.cz ve složení Tereza Hujerová, Štěpán Maidl, Ladislav Knápek. Druhou příčku s časem 00:27:57 obsadila štafeta Kluci z Orlickejch ve složení Adam Stempel, Kristián Jarošík, Josef Šabata. Třetí místo s časem 00:31:11 patří týmu Wikov SKI Skuhrov ve složení Marek Kulich, Michal Roušavý, Jindra Jelen.

„Večerní firemní štafety v běhu na lyžích byly fantastickou příležitostí k posílení týmového ducha a povzbuzení sportovní aktivity mezi zaměstnanci. Jsme vděční za jejich nadšení a vášeň, kterou přinesli naší společné sportovní události,“ uvedl Zbyněk Berger, generální ředitel společnosti Wikov MGI a.s.

I když Rampušák závodníkům připravil těžké podmínky, ukázalo se, že síla kolektivního ducha překoná i tu největší nastraženou zimní bouři. Všichni odvážní účastníci dokázali proběhnout cílovou čáru, někdy překonávajíce vlastní limity. Bylo obdivuhodné sledovat, jak každý závodník vyrazil na trať s odhodláním podpořit svůj tým a bez ohledu na obtíže na trati doběhl svůj úsek. V tomto závodě nakonec zvítězili (minimálně nad počasím) úplně všichni a zcela zaslouženě si odnesli 2 medaile. Jednu na památku a jednu perníkovou k zakousnutí.

„Osobně jsem si týmové štafety moc užil a už nyní se těším na příští ročník. Pevně věřím, že se napřesrok sejdeme ještě ve větším počtu než letos a společně se necháme znovu unést touhou překonat sami sebe a radovat se ze společného úspěchu. My z Komory u tak skvělé akce určitě nechceme chybět,“ dodává Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory KHK.

Co nevidět začneme připravovat příští ročník firemních štafet, který se uskuteční 1. února 2025. Jen doufáme, že nám bude počasí více přát než letos.