Zájem o PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ je obrovský!

 17. 10. 2022

Tisíce návštěvníků, desítky škol a firem v roli vystavovatelů, zajímavé podcasty a bohatý doprovodný program, to jsou ve zkratce letošní PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ (PSSZ), které mají za sebou již třetí velice úspěšné „okresní kolo“. Odehrálo se o víkendu (14. a 15. 10. 2022) v Masarykově divadle v Jičíně.

„Rodiče, deváťáci, ale i mladší žáci berou výběr střední školy opravdu zodpovědně. Svědčí o tom obrovská návštěvnost. Je to pro nás důležitá zpětná vazba, že tato akce rozhodně má smysl a také že ji děláme dobře,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, která tuto důležitou akci v kraji již 8. rokem pořádá.

Žáci devátých tříd a jejich rodiče mají na těchto výstavách jedinečnou příležitost získat podrobné informace o studiu na vybraných školách, ale stejně tak o regionálních firmách, ve kterých mohou po úspěšném absolvování školy najít pracovní uplatnění. A to vše získají v jeden čas a na jednom místě! Pro střední školy je účast na výstavě stěžejní příležitostí, jak se dostat do povědomí velkého množství budoucích středoškoláků, kteří ještě nejsou o volbě střední školy rozhodnuti.

„V rámci prezentací navíc letos natáčíme i speciální podcasty, v nichž se posluchači například dozví, jak v Nové Pace vznikla úplně nová střední škola Mistrovská střední, jaká je práce v rychnovské „FABce“ nebo jak se studuje a učí na zámku v Kopidlně… ,“ dodal Radek Zelenka.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/komorakhk/
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/company/krajska-hospodarska-komora-kralovehradeckeho-kraje/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCST9xDpTXL2JDOPXOs-CiFA

SOUNDCLOUD: Stream NA KOMORU | Listen to podcast episodes online for free on SoundCloud

GOOGLE PODCASTS: Podcasty Google – na komoru

Tento pátek se prezentace přesunou do Náchoda. Celou sérii pak slavnostně zakončíme v listopadu v Hradci Králové (11. a 12. 11. 2022).

Více informací o PSSZ: https://www.vybiramstredni.cz/

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

IČ: 25948890DIČ: CZ25948890
Zapsána: Krajským soudem v Hradci Králové, Spisová značka A 9526