Zážitkové setkání Bezpečná jízda s komorou

1. 2. 2023

Polygon v Hradci Králové přivítal v úterý 31. ledna naše členy na zážitkovém setkání Bezpečná jízda s komorou. Tuto networkingovou akci jsme připravili ve spolupráci s našimi členskými firmami a partnery s-drive s.r.o. a Autostyl a.s. Na první letošní akci se sešlo více než 60 návštěvníků, zástupců 36 členských firem z celého kraje. Užili si zábavu, networking, edukaci, ale i adrenalin.

Je nám velkým potěšením připravovat pro naše členy společné akce, poskytnout jim prostor pro setkávání, předávání zkušeností, ale i vzdělávání, zábavu, sport a přátelské diskuze“, uvedl Radek Jakubský, viceprezident HK ČR a předseda představenstva KHK KHK.

V první části setkání předvedl hostům Hasičský záchranný sbor vyprošťování zraněných z osobního vozidla po autonehodě. Pro většinu účastníků bylo překvapením, jak fyzicky i psychicky náročný zásah je, jakou teoretickou i praktickou přípravu musí hasiči mít, jak se musí orientovat ve znalosti rizik podle typu automobilu, pohonu, charakteru nárazu, obsazenosti auta apod. Zásah musí být co nejbezpečnější jak pro posádku havarovaného vozu, tak i pro zasahující hasiče, a hlavně rychlý, aby nejpozději do 60 minut byli zranění předáni do péče lékařů v nemocnici, což je v případě havárií v odlehlých částech kraje i s leteckou podporou téměř nesplnitelné.

Hlavní část programu byla věnována kurzu bezpečné jízdy na polygonu. Na úvodní teoretické pokyny navázaly praktické jízdy všech účastníků. Pod vedením zkušených instruktorů si každý ve svém autě mohl vyzkoušet spoustu úkonů, které v běžném provozu nezažije. Například jízdu na smykové desce s vodními překážkami, na kluzném koberci, zatáčku s kluznou plochou, aquaplaning a mnoho dalšího.  Překonání těchto překážek bylo pro mnoho řidičů nejen výzvou, ale i velmi nekonvenčním zážitkem.

Společnost AUTOSTYL a.s připravila pro hosty stacionární prezentace prémiového segmentu automobilů Škoda a Toyota včetně elektrických modelů. O testovací jízdy v těchto modelech byl velký zájem. Zaměstnancům Autostylu patří velké poděkování za trpělivost a ochotu věnovat se všem nadšencům.

V odpolední části jsme členům nabídli prezentaci společnosti Interflon Czech, s.r.o, která nabízí komplexní řešení mazacích procesů v průmyslu i dalších odvětvích za využití polarizovaných kluzných částic MicPol.

Každoročně je jedna z našich akcí věnována charitativním aktivitám. Ne jinak tomu bylo i nyní, a proto jsme na zážitkovém setkání představili Burzu filantropie – regionální aktivitu, která je zaměřená na projekty neziskových organizací a jejich propojení s podnikatelským sektorem“, dodává Radek Zelenka, ředitel KHK KHK.

Děkujeme všem členům za přízeň a těšíme se na setkání na dalších akcích pořádaných Krajskou hospodářskou komorou.

Tým KHK KHK.