PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2023: OD CUKRÁŘSKÉ SHOW PO ODBORNÝ SEMINÁŘ

16. 10. 2023

Rychnov nad Kněžnou, Trutnov a Jičín… V těchto městech se veřejnosti představily desítky škol
a zaměstnavatelů v rámci letošního devátého ročníku PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL
A ZAMĚSTNAVATELŮ (#PSSZ), které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

Cílem této osvětové akce je pomoc současným deváťákům vybrat pro ně tu nejvhodnější školu
a zároveň jim představit možnosti uplatnění v jednotlivých oborech.

Zájem je i letos obrovský. Budoucí středoškoláci se svými rodiči tak v uplynulých týdnech zaplnili rychnovské společenské centrum, trutnovské UFFO i jičínské Masarykovo divadlo.  „Vysoká návštěvnost je pro nás jasným signálem, že pořádání PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ rozhodně má smysl. Proto je, jak jsme již v minulosti slíbili, budeme i nadále organizovat, podporovat, investovat do nich čas a úsilí. Tyto výstavy mají totiž smysl nejen pro školy, ale i regionální zaměstnavatele, kteří se tak můžou představit svým budoucím studentům a v případě firem potencionálním zaměstnancům,“ řekl Mgr. Radek Zadrobílek, předseda představenstva KHK KHK.

Každoročně je pro návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program. Například v Trutnově letos pořadatelé uspořádali odborný seminář „ELEKTROTECHNIKA V PRAXI“, určený ředitelům a odborným učitelům elektrotechnických a technických SŠ, ale také zájemcům o vědu, výzkum a inovace. Na něm vystoupili zástupci významných trutnovských elektrotechnických firem. Mezi významnými hosty pak nechyběl Jakub Maščuch, poradce prezidenta ČR v oblasti energetiky, který svojí prezentací odborný seminář zahájil.

Více se dočtete ZDE: https://www.komora-khk.cz/novinky/jaka-je-budoucnost-elektrotechniky-proc-ji-studovat/

V Jičíně zase uspořádali cukrářskou, barmanskou a květinovou show. Ty měly u návštěvníků obrovský úspěch.

Uměli byste takto krásně nazdobit dort?

Cukrářskou a barmanskou show si připravila STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB NOVÁ PAKA.

STŘEDNÍ ŠKOLA ZAHRADNICKÁ KOPIDLNO zase předvedla show květinovou.

A co vy? Také vybíráte vhodnou střední školu pro sebe či pro své dítě? Přijďte za námi do hradeckého Kongresového centra ALDIS či do náchodské sokolovny. Kde najdete desítky škol a zaměstnavatelů na jednom místě?

Více o PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ se dočtete ZDE: https://www.vybiramstredni.cz/