Takové byly PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2023: Show must go on!

8. 11. 2023

Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Jičín, Hradec Králové a Náchod. Tak vypadala téměř dvouměsíční výstavní šňůra letošních PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ (PSSZ), které tu i letos byly především pro všechny deváťáky a jejich rodiče, aby jim „poradily“, kam dál a jakou střední školu si vybrat.

Zaplněné sály společenských center v Rychnově a Trutnově, jičínského divadla, hradeckého ALDISU či Sokolovny Náchod byly jasným důkazem toho, že o podobné akce je zájem a že jejich pořádání rozhodně má smysl. „Show must go on! Show musí pokračovat! V příštím roce nás čeká desátý ročník PSSZ a na něm si musíme dát opravdu záležet. Už teď začínáme pracovat na speciálním doprovodném programu,“ prozradil Radek Zadrobílek, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK), která pravidelně tyto prezentace jako jediná v kraji pořádá.

Navíc si letos organizátoři pro návštěvníky připravili bohatý doprovodný program v podobě cukrářské, barmanské, květinové, kosmetické či kadeřnické show.  „Cílem těchto komentovaných show bylo motivovat budoucí studenty a studentky ke studiu úžasných praktických oborů, které v Královéhradeckém kraji školy nabízí. Zároveň jsme chtěli prezentovat, že jsou skvělou příležitostí pro jejich seberealizaci,“ vysvětlila záměr Erika Javůrková, ředitelka jednatelství Hradec Králové KHK KHK.

V Trutnově byl součástí letošní PSSZ odborný seminář ELEKTROTECHNIKA V PRAXI, určený ředitelům a odborným učitelům elektrotechnických a technických středních škol, ale také zájemcům o vědu, výzkum a inovace. Na něm vystoupili zástupci významných trutnovských elektrotechnických firem. Mezi významnými hosty pak nechyběl Jakub Maščuch, poradce prezidenta ČR v oblasti energetiky, který svojí prezentací odborný seminář zahájil.

V Hradci Králové se v rámci PSSZ uskutečnila technická soutěž Talenty pro firmy T-profi s mezinárodní účastí žáků a studentů z Polska.

V Náchodě návštěvníky čekalo překvapení v podobě ŘEMESLNÉ VESNIČKY, kterou pro ně připravila Střední škola řemeslná Jaroměř. Návštěvníci si mohli vyzkoušet práci truhláře, kováře nebo například svoji zručnost a kreativitu na hrnčířském kruhu.

„Všem kolegům – organizátorům – patří obrovský dík za skvěle odvedenou práci. V letošním roce si nastavili laťku opravdu hodně vysoko. A zvládli to! Bude proto těžké v tom příštím desátém ročníku překonat předchozí prezentace a přijít s něčím novým, zajímavým. My se ale v Komoře rozhodně výzev nebojíme a těšíme se na příští rok a jubilejní desátý ročník PSSZ,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel KHK KHK.

TĚŠÍME SE NA VÁS OPĚT V PŘÍŠTÍM ROCE – NA 10. ROČNÍKU PREZENTACÍ STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ.